Artėjant Visų Šventųjų (lapkričio 1 d.) ir Mirusiųjų atminimo – Vėlinių (lapkričio 2 d.) dienoms, daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų, taip pat viešės pas gimines.  Per šias nedarbo dienas keliuose padidėja transporto priemonių srautai ir eismas tampa intensyvesnis, gali padidėti vagysčių atvejų iš paliktų be priežiūros transporto priemonių bei gyvenamųjų patalpų. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos policija, siekdama užtikrinti viešąją tvarką ir padėti eismo dalyviams, sustiprins patruliavimą šalies keliuose, prie kapinių ir kt. viešosiose vietose bei vykdys prevencines priemones.

Ne išimtis ir Jonava. Čia taipogi stiprinamas patruliavimas bei informuojama apie pasikeisiantį eismo organizavimą ties Šmatų kapinėmis, šalia intensyvaus Kėdainių plento.  

Keisis eismo organizavimas ties Šmatų kapinėmis  

Padidintos policijos pajėgos dirbs Šmatų kapinių teritorijoje, kur reguliuos eismą, padės vairuotojams pasistatyti automobilius, patruliuos kapinių prieigose. Kadangi šiomis dienomis keisis eismo tvarka ties Šmatais, kapinių prieigose eismą kontroliuos ne tik pareigūnai - bus pastatyti laikini kelio ženklai, kuriais vairuotojams privalu vadovautis.

Atvažiuojantys nuo Kėdainių pusės negalės sukti į kapinių aikštelę. Jie turės pravažiuoti tiesiai, apsisukti ir stoti į bendrą eilę nuo Jonavos kryptimi link Kėdainių ir tik privažiavę kapinių prieigas galės įsukti į automobilių aikštelę.

Prie kapinių esančioje asfaltuotoje aikštelėje bus galima tik sustoti ir išlaipinti keleivius bei bus privaloma išvažiuoti iš aikštelės. Visi automobiliai bus parkuojami dešinėje pusėje ir antrojoje aikštelėje ties naujomis Šmatų kapinėmis, kur bus atrakinti vartai ir žiediniu judėjimu bus galima išvažiuoti iš kapinių teritorijos į Kėdainių plentą.

Didžiausias kapinių lankymo pikas yra 11-14 val. ir 16-18 val., todėl rekomenduojama vengti tuo metu lankyti mirusiuosius, o atvykus – neskubėti ir būti atidžiais vairuojant. 

Vadovaukitės pareigūnų nurodymais

Pagrindinis pareigūnų prašymas  – paklusti policijos reikalavimams. Jeigu vadovausitės pareigūnų nurodymais – kur galima sukti, kur galima parkuotis – viskas vyks greičiau, jei tektų pastovėti automobilių eilėje Jonava – Kėdainiai kelyje ir palaukti laisvos parkavimosi vietos.

Sustiprintos pajėgos visoje šalyje

Daugiau pareigūnų dirbs šalies keliuose, kur bus organizuojami kelių policijos reidai, vykdomos trumpalaikės policinės priemonės, blaivumo patikrinimai greičio kontrolės priemonės ir šiurkščių pažeidimų išaiškinimas.

Nemažai dėmesio bus skiriama į atšvaitų ar šviesą atspindinčių elementų dėvėjimą.

Policija gyventojams primena:

Išvykdami iš namų, nepamirškite pasirūpinti savo turto saugumu, uždaryti langus, užrakinti duris, įjungti apsaugos sistemos priemones. Jei Jūsų bute ar name neįrengta signalizacija, tiesiog paprašykite liekančio kaimyno, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).

Būkite itin atidūs, kantrūs ir tolerantiški vieni kitiems. Įvertinkite važiavimo sąlygas ir važiuokite tik saugiu greičiu, laikykitės saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės, praleiskite pėsčiuosius, vykdykite kelio ženklų reikalavimus.

Atvažiavę tvarkyti artimųjų kapų, nesudarykite sąlygų vagystėms, atidžiau rūpinkitės savo turtu. Palikdami automobilį nors ir trumpam, visada patikrinkite ar įjungta, ar patikimai veikia apsaugos sistema. Uždarykite langus bei stoglangius, užrakinkite duris, iš spynos ištraukite užvedimo raktelius. Nepalikite matomoje vietoje rankinių, mobiliųjų telefonų, dokumentų, kitų vertingų daiktų. Rankines, dokumentus pasiimkite su savimi, o jei juos tenka palikti, būtinai paslėpkite, kad daiktai nebūtų matomi.

Pastebėję prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis, įsidėmėkite jų išvaizdą, užsirašykite įtarimą keliančių automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant apie tai praneškite policijai skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: