LGBT eisenoje dalyvavęs jonavietis: ,,Meilė yra meilė, o mes – ne ligoniai“

LGBT eisenoje dalyvavęs jonavietis: ,,Meilė yra meilė, o mes – ne ligoniai“
BIR 10
2019-06-10 15:17 2019

Į portalą jonavoszinios.lt šiandien kreipėsi jonavietis Laurynas (skaitytojo prašymu vardas pakeistas), kuris tikino negalėjęs nesureaguoti į prieš homoseksualus nukreiptas jonaviečių diskusijas – šeštadienį Vilniuje LGBT eisenoje dalyvavęs jaunuolis atkreipia dėmesį, kad pastarosiose buvo ne vienas bjaurus komentaras, kuris esą ne tik žeidžia seksualines mažumas, bet ir kursto neapykantą.

Įžeidžiantys komentarai

,,Aš esu Jonavoje gimęs ir užaugęs vaikinas, kuris jau ne vienerius metus bijo viešai pripažinti, kad yra homoseksualus. Kodėl? Todėl, kad apie mano orientaciją išgirdę žmonės negaili nei kreivų žvilgsnių, nei skambių žodelių.

Savaitgalį Vilniuje vyko ,,Baltic pride 2019“. Parade dalyvavau ir aš, ir keliolika kitų jonaviečių. Ką galiu pasakyti apie paradą? Ore tvyrojo laisvės, laimės ir džiaugsmo nuotaikos. Ir kai jau atrodė, kad lietuviai – tolerantiška tauta, prisijungęs į socialinį tinkla ,,Facebook“ atsimušiau į žiaurią tikrovę – ten ne vienas iš mano pažįstamų diskutavo apie LGBT ir tikino, jog homoseksualai – blogis, o paradai – iškrypėlių šou. Pasakoti apie tai, kokie komentarai buvo po ,,postu“, manau, net nereikia. Ar tai nėra žiauru?

Visi galime turėti savo nuomonę, bet, jonaviečiai, jūsų tarpe – ne vienas gėjus, ne viena lesbietė. Klystat, jei galvojate, kad tokių nepažįstate ir su jais nebendraujate. Bendraujate dar ir kaip. Jie dirba gydymo įstaigose, parduotuvėse, fabrikuose...  Nuo to nepabėgsit. Nesitikiu, kad visi pulsit suprasti, kodėl nusprendžiau paviešinti tai, kaip jaučiuosi, tačiau noriu pasakyti, kad meilė yra meilė ir visai nesvarbu, ar  tu myli tos paties lyties atstovą... LGBT- ne ligoniai. O už neapykantos kurstymą gali grėsti ir atsakomybė“, - savo nuomonę išdėstė jaunuolis.

Kas yra neapykantos kurstymas?

Policijos pareigūnai primena, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, jog žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Tačiau žodžio laisvė neužtikrina teisės kurstyti neapykantą.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 170 straipsnis nurodo, jog neapykantos kurstymas – siekis platinti, įsigyti, siųsti, gabenti ar laikyti dalykus, kuriais tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, arba juos platino. Už tai gali būti baudžiama bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

 Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Į policiją nesikreips

Lietuvoje dėl neapykantos kurstymo prieš seksualines mažumas iki šiol jau buvo pradėtas ne vienas tyrimas, kurių įrodymais tapo komentarai socialiniuose tinkluose. Vis tik pats Laurynas tikina, kad neketina kreiptis į policiją.

,,Neturiu tikslo kažkam pakenkti. Noriu tik atkreipti žmonių dėmesį. Kodėl? Mažuose miesteliuose vis dar atrodo, kad homoseksualų nėra lygiai taip pat, kaip Sovietų sąjungoje nebuvo sekso", - teigė jaunuolis.

Asociatyvi pexels.com nuotr.