Lietuvos krašto apsaugos ir Nyderlandų Karalystės gynybos ministerijos, plėsdamos bendradarbiavimą gynybos srityje, pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo iš Nyderlandų bendrovės „Thales Nederland“ įsigyjant daugiafunkces artilerijos radarų sistemas „Thales GM200 MM/C”. 

 „Lietuvos perkamos artilerijos radarų sistemos reikšmingai sustiprins artilerijos pajėgumus.  Šių radarų tikslas – pagal paleistų sviedinių trajektoriją nustatyti priešininko netiesioginės ugnies sistemų pozicijas ir užtikrinti greitą atsaką į priešo ugnį. Tai labai svarbus pirkinys“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos ir Nyderlandų gynybos ministerijų susitarimas taip pat numato galimybes tolimesniam bendradarbiavimui daugiafunkcinių radarų palaikymo srityje. Svarstoma ir apie Lietuvos gynybos pramonės galimą dalyvavimą įgyvendinant panašius projektus.

Projekto vertė – 126,7 mln. eurų.  Į šią kainą taip pat įeina logistinis paketas (techninė dokumentacija, operatorių ir priežiūrą atliksiančio techninio personalo parengimas, pirminis atsarginių dalių paketas, specialiųjų įrankių komplektas bei testavimo įranga). Planuojama, kad pirmos radarų sistemos į Lietuvą bus pristatytos 2026 metais.

Radarai, kuriuos įsigyja Lietuva, pasižymi pažangiais sprendimais, suteiksiančiais kariniams vienetams technologinį pranašumą ir didesnį operacinį lankstumą. 

Bendradarbiaujant su Nyderlandų kariuomene, artilerijos radarų sistemos „Thales GM200 MM/C“ buvo kuriamos kaip daugiafunkcinės sistemos, todėl prireikus jos gali būti naudojamos oro erdvei stebėti, integruotos į oro gynybos sistemas. 

Sistemas „Thales GM200 MM/C” jau įsigijo Nyderlandų, Norvegijos kariuomenės.

KAM inf.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: