„Rengiame vidutinio laikotarpio paramos Ukrainai planą. Parama apims ne tik karo poreikius, bet ir padės Ukrainai vykdyti gynybos reformas, su tikslu priartinti Ukrainą prie narystės NATO“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, birželio 15 d. dalyvaudamas NATO gynybos ministrų susitikime su Ukrainos gynybos ministru Oleksijumi Reznikovu.

Ministras ketvirtadienį Briuselyje dalyvavo ir Ramšteino formato Ukrainos rėmėjų grupės susitikime, kuriame aptarta karo eiga bei tolesnė šalių parama. Ministras patvirtino, kad naują Lietuvos paramos Ukrainai paketą sudaro milijonai 5,56 mm vienetų šaudmenų, bepiločių orlaivių užkardymo priemonės (antidronai), 1 mln. eurų įnašas į Jungtinės Karalystės administruojamą Tarptautinį fondą Ukrainai letalinei ginkluotei finansuoti ir pusės milijono eurų finansinis įnašas į NATO Patikos fondą Ukrainai remti neletaline ginkluote.

Lietuva toliau aktyviai tęsia ir Ukrainos karių rengimą, šių metų ambicija yra parengti 2300 ukrainiečių karių.

Ramšteino formato koalicijos šalys taip pat sutarė dėl naujų paramos kariaujančiai Ukrainos kariuomenei iniciatyvų, tarp jų – naikintuvų F-16, informacinių technologijų paramos projektų.

KAM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: