Nusikaltėliai, pasitelkdami pinigų mulus, siekia vykdyti pinigines operacijas ir nuslėpti savo tapatybę, taip išlikdami anonimiški ir atsakomybę perkeldami kitam asmeniui.

„Nusikaltėliai nuolat ieško būdų, kaip legalizuoti nusikalstamu būdu įgytus pinigus, įskaitant pasinaudojimą trečiaisiais asmenimis ir jų sąskaitomis.

Jie gali mėginti susisiekti asmeniškai, el. paštu, telefonu, veikti internetinėje erdvėje – per darbo skelbimus, pažinčių svetaines, socialiniuose tinkluose. Dažnai yra viliojami į šalį atvykę asmenys, neturintieji darbo, studentai ir žmonės, patiriantys finansinių sunkumų, pensininkai“, – sako Lietuvos banko vyriausioji teisininkė M. Kryštul.

Perspėja: papildomo lengvo uždarbio paieškos gali baigtis baudžiamąja atsakomybe

Pastebima, kad tokiais atvejais nusikaltėlių taikiniu verbuojant dažniau tampa 18–34 metų vyrai. Dėl to reikia būti budriems ir nepasiduoti pagundoms, kai siūloma lengvai ir greitai užsidirbti.

Pasak teisininkės, tokiais atvejais stengiamasi įtikinti, kad tokia veikla visiškai nerizikinga, žadamas didesnis užmokestis, jei į šią veiklą auka įtrauks ir savo draugus.

„Deja, toks veiksmas jus pavers nusikaltimo bendrininku, todėl niekada neatidarykite banko sąskaitos savo vardu kito asmens prašymu, neperduokite prisijungimo prie savo banko sąskaitos ar kitos jautrios finansinės informacijos duomenų, neatskleiskite savo asmens duomenų.

Jeigu įtariate, kad jumis siekiama pasinaudoti nusikalstamais tikslais, nedelsdami kreipkitės į Lietuvos teisėsaugos institucijas“, – perspėja M. Kryštul.

Perspėja: papildomo lengvo uždarbio paieškos gali baigtis baudžiamąja atsakomybe

Mėginimas įtraukti asmenis į pinigų mulų veiklą yra tik vienas iš finansinio sukčiavimo būdų. Daugiau apie šiuos būdus ir tai, kaip jų išvengti, kviečiame informacijos ieškoti Finansinio raštingumo centro skiltyje, skirtoje sukčiavimo prevencijai.

Lietuvos banko inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: