„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) uždaro atstovybes Baltarusijos Respublikoje ir Rusijos Federacijoje. Tokį sprendimą patvirtino LTG valdyba.

„Griežtai smerkiame Rusijos karą Ukrainoje, kiek galėdami ieškome būdų padėti už laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms. Atstovybės Baltarusijoje ir Rusijoje buvo skirtos bendradarbiauti ir ieškoti naujų ryšių su verslo partneriais šiose šalyse, tačiau jokių galimybių tokiems ryšiams nebeliko. Taigi atstovybių uždarymas yra būtinas žingsnis“, - sako Egidijus Lazauskas, LTG generalinis direktorius.

LTG atstovybės Rusijoje ir Baltarusijoje buvo įsteigtos maždaug prieš dešimtmetį. Šiuo metu pradedamas jų likvidavimo procesas, jis gali užtrukti 3-6 mėn. priklausomai nuo Rusijos ir Baltarusijos institucijų procedūrų ir terminų.  

Kovo mėnesį LTG Grupės krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė „LTG Cargo“ uždraudė visų bendrovei priklausančių bendram naudojimui skirtų vagonų teikimą pakrovai ir gabenimą tiek į Baltarusiją ir Rusiją, tiek į kitas valstybes tranzitu per šias šalis. Privačiais vagonais krovinius vežantiems klientams „LTG Cargo“ rekomenduoja įvertinti rizikas ir susilaikyti nuo krovinių gabenimo šiomis kryptimis.

LTG Grupės įmonės griežtai laikosi sankcijų reikalavimų – nevežami į sankcijų sąrašus įtrauktų bendrovių kroviniai. Taip pat nevežami kroviniai tų bendrovių, kurios yra susijusios su sankcionuojamais asmenimis. Gaunamas paraiškas vežti krovinius „LTG Cargo“ vertina savo iniciatyva, taip pat konsultuojasi su Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijomis. Nustačius tokius ryšius, atsisako ir toliau atsisakys vežti jų krovinius.

Susisiekimo ministerijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: