Spalio 24−31 d. Latvijoje, Adaži kariniame poligone, vyko tarptautinės kovinės inžinerinės paramos pratybos „Verboom V“. Tai vienos didžiausių tokio pobūdžio pratybų Baltijos regione, į kurias pagilinti turimų žinių atvyksta karo inžinieriai iš JAV, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Ispanijos, Italijos, Čekijos, Belgijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Pratybose Lietuvai atstovavę Sausumos pajėgų Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių kovinės inžinerijos padalinių sudėtimi ir ateities planais,  naujausia turima technika, ginkluote bei priemonėmis.

Ispanai pratybose demonstravo surenkamą tiltą ( angl. Dornier Bridge)  įrengdami jį per vandens kliūtį, kuriuo gali judėti iki 110 tonų sveriančios sunkiasvorės transporto priemonės. Italai pristatė savo amfibiją bei pademonstravo, kaip jie vykdo užduotis vandenyje su valtimi, įsilaipinimo ir išsilaipinimo procedūras. Taip pat įrengė ir visiems pristatė slėptuvę su iškastomis tranšėjomis.

„Iš šių pratybų parsivežame nemenką kiekį naudingos inžinerinės informacijos, kurią galėsime pritaikyti Inžinerijos batalione. Tokia patirtis naudinga ne tik vykdant užduotis, bet ir planuojant technikos bei įrangos modernizavimą“, – sakė ltn. Lukas Užkuras.

Pratybose „Verboom V“ dalyvavę Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai įgijo vertingos praktinės patirties, kadangi pratybos buvo paremtos mokymosi vieniems iš kitų principu: skirtingos šalys vadovavo skirtingoms kovinės inžinerinės paramos užduotims, dalijosi jų procedūromis, įvairiomis užduočių atlikimo metodikomis bei technikomis. Savaitės trukmės pratybose kariams teko vykdyti įvairius sprogdinimo darbus, įveikti vandens kliūtis, įrengti minų laukus, vykdyti mobilumo užduotis ir kovinius šaudymus bei pagilinti ir praplėsti turimas žinias remiantis gerąja kitų šalių patirtimi. 

Pratybos „Verboom“ Latvijoje, Adaži kariniame poligone, vyksta du kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Šiose pratybose kartu su  Baltijos šalių inžinieriais, dalyvauja eFP kovinių grupių inžineriniai padaliniai. Pratybų tikslas – pasidalinti patirtimi tarp NATO sąjungininkų, stiprinti bendradarbiavimą bei pademonstruoti, kaip kiekvienos šalies kariai vykdo mobilumo, kontrmobilumo ir išgyvenamumo užduotis.

PJVIB nuotraukos

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: