Didėjančios kieto kuro kainos paveikė ir kontrabandos tendencijas: į Lietuvą pradėta įvežinėti nelegalias medžio pjuvenų briketų siuntas. Sekmadienio (spalio 9 d.) popietę Šalčininkų kelio posto pareigūnai sulaikė vilkiką „Renault“ su medinėmis statybinėmis dalimis – patikrinus mašiną, paaiškėjo, kad krovinyje įrengta slėptuvė, kur rastos 16,6 tonos briketų.

Sekmadienį, apie 14 val., į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Renault“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo į Lietuvą vežantis medines surenkamų statinių dalis.

Tačiau muitinės pareigūnai patikrino mašiną rentgeno kontrolės sistema – ir nustatė, kad krovinys butaforinis – jo viduje įrengtos slėptuvės su kontrabanda. Tokias muitininkai vadina „karstais“ – tai kontrabandos slėpimo būdas, kai krovinyje (dažniausiai medienoje) išpjovus ertmes, viduje įrengiamos slėptuvės nelegalių cigarečių gabenimui. Rūkalų kontrabandą muitinės pareigūnai tikėjosi aptikti ir šįsyk, tačiau pradėję ardyti surenkamo statinio konstrukcijas, viduje aptiko medžio pjuvenų briketus. Iš viso rasta ir sulaikyta 16,6 tonos kontrabandinių baltarusiškų briketų.

Nelegalus krovinys ir mašina buvo sulaikyti, o Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra..

Vilkiko vairuotojas po apklausos paleistas, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą.

Lietuvos muitinės inf. ir nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: