Pirminė svetainė buvo užblokuota 2020 m. gegužės 20 d. atsižvelgus į ribotos atsakomybės bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams.

Savo iniciatyva atlikusi stebėseną dėl pirminės svetainės naujų interneto domenų, identifikuojančių interneto svetaines, kurios suteikia prieigą prie tos pačios veiklos kaip ir pirminė svetainė, LRTK nustatė, kad jose yra suteikiama galimybė peržiūrėti audiovizualinius kūrinius, t. y. be teisių turėtojų sutikimo yra viešai skelbiami autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai.

Vadovaudamasi Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, LRTK nusprendė nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 5 dienas nuo sprendimų gavimo dienos panaikinti galimybę domeno vardo blokavimo būdu pasiekti interneto svetainės kopijas, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.

LRTK sprendimai dėl interneto svetainių kopijų blokavimo teismo nėra sankcionuojami.

Bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį.

LRTK inf. 

 

 

Taip pat skaitykite: