Dar besimokydama mokykloje Mireta Jurgelevičiūtė ilgą laiką užsiiminėjo sportine aerobika, tačiau rimta kelio trauma sustabdė jos mylimą veiklą.

Visgi, kaip dabar prisimena neseniai Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kineziterapijos bakalauro diplomą atsiėmusi Mireta, po sudėtingos traumos ir ilgos reabilitacijos jai teko pasukti į kitą, Lietuvoje vis dar egzotiškai skambančią, diskgolfo sporto šaką.

Būsimoji LSU Turizmo ir sporto vadybos magistrantė tikina, kad dabar yra išpildžiusi bent kelias savo svajones – tapti daugkartine Lietuvos diskgolfo čempione ir kineziterapeute.

Kviečiame susipažinti su energingos merginos sėkmės istorija!

„Per 2015 metais vykusias varžybas patyriau rimtą kelio traumą. Prireikė dviejų operacijų, 5 mėnesių reabilitacijos ir ilgo darbo norint atgauti sportinę formą. Trauma kartojosi, operacijos ir reabilitacijos tęsėsi. Daug laiko praleidusi sanatorijose susipažinau su kineziterapeuto specialybe, kuri sužavėjo. Su manimi dirbusiems kineziterapeutams jaučiau be galo didelį dėkingumą, tai jau aštuntoje klasėje nusprendžiau, kuo noriu būti baigusi mokyklą. Turėjau tikslą ir kryptingai jo siekiau, tad 2018-aisiais įstojau į LSU Kineziterapijos bakalauro studijų programą.

Po patirtų traumų žinojau, kad su tokiu aktyviu sportu, kaip sportinė aerobika, turėsiu atsisveikinti. Todėl pradėjau domėtis kitais mažiau aktyvumo reikalaujančiais sportais. Tuomet teko susipažinti su dar nauja, sparčiai populiarėjančia sporto šaka – diskgolfu. Dar naudodamasi pagalbinėmis judėjimo priemonėmis su tėčiu nuvykau išbandyti šios sporto šakos. Pajaučiau didelį susidomėjimą, azartą ir pasveikusi pradėjau sistemingai užsiminėti diskgolfo sporto šaka.

Viskas klostėsi puikiai. Jaučiau, kaip laikui bėgant tobulėjau, augo ir meilė šiam sportui. Studijuodama LSU tobulėjau ne tik kaip būsima kineziterapeutė, bet ir kaip sportininkė. Treniruočių aikštelėje pritaikiau per studijas įgytas žinias apie judesių mokslą, pramankštą, treniruotes, mitybą. Profesionaliai diskgofą sportuoju jau penkerius metus ir galiu pasidžiaugti, kad esu daugkartinė Lietuvos diskgolfo čempionė bei Lietuvos diskgolfo rinktinės narė.

Kineziterapijos studijos LSU man ir mano kurso draugams suteikė daug naudingos praktikos įvairiose įstaigose: ligoninėse, sanatorijose, sporto klubuose ar privačiose klinikose. Teko dirbti su daugybe pacientų, todėl jaučiuosi sukaupusi puikios patirties. Paskutiniais studijų metais dirbau kineziterapeute. Turėjau galimybę taikyti išmoktas žinias, dirbti su vaikais ir senjorais vandenyje. Kitaip tariant, studijas sėkmingai derinau su profesine veikla. Baigiamąjį darbą rašiau reabilitacijos ir diskgolfo tema, kuri man leido dar labiau įsigilinti į diskgolfo sportininkų traumų riziką ir prevenciją.

Esu viena iš Lietuvos diskgolfo federacijos steigėjų, todėl labai noriu populiarinti šią sporto šaką. Vedu pratybas mokyklose, stovyklose, treniruoju sportininkus, organizuoju didelio masto turnyrus. Manau, kad žinių niekada nebus per daug, todėl tęsiu studijas Lietuvos sporto universitete, Turizmo ir sporto vadybos magistrantūroje“, – pasakoja diskgolfininkė, LSU absolventė M. Jurgelevičiūtė.

LSU inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: