Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė UAB „Pigu“ apeliacinį skundą, kuriuo bendrovė prašė panaikinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) nutarimą dėl baudos už klaidinimą dėl prekėms taikomų nuolaidų ir prekių prieinamumo. 

2019 m. VVTAT atlikto tyrimo metu nustatyta, kad internetinėje parduotuvėje www.pigu.lt bendrovė taikė nuolaidas nuo didžiausios ir labai trumpą laiką (kartais tik vieną ar dvi dienas) galiojusios prekės kainos. VVTAT komisija pažymėjo, kad bet kokie skatinamieji teiginiai, tokie kaip „nuolaida“, „akcija“, „išpardavimas“, turi būti naudojami pagrįstai ir neklaidinant vartotojų, ypač tais atvejais, kai reklama rodoma reklaminiuose skydeliuose arba pradiniame internetinės parduotuvės puslapyje ir vartotojui matoma tik tiek, kad prekei taikoma atitinkama nuolaida. 

Vartotojai taip pat skundėsi, kad jų užsakymai nėra pristatomi per nurodytą terminą arba iš viso yra atšaukiami. Kaip pažymėjo VVTAT komisija, pardavėjas privalo būti atidus ir suteikti vartotojams teisingą bei neklaidinančią informaciją apie prekių prieinamumą bei prekėms taikomą ypatingą kainos pranašumą. UAB „Pigu“ savo veiksmais klaidino vartotojus ir paskatino juos priimti sprendimus dėl sandorių, kurių kitomis aplinkybėmis vartotojai galimai nebūtų sudarę. 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą, pobūdį ir trukmę, už Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimą UAB „Pigu“ skirta 4000 eurų bauda. 

Š. m. gruodžio 22 d. nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, įvertinęs UAB „Pigu“ apeliacinį skundą, pripažino VVTAT skirtą baudą pagrįsta ir teisėta padarytam pažeidimui bei bendrovės skundą atmetė.

VVTAT inf. 

Taip pat skaitykite: