Laikinasis Socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Sinkevičius sako, kad Vyriausybė nuo politikų ir visuomenės slepia rengiamą planą, kur ir kaip išleis Europos Komisijos (EK) Lietuvai numatomą 2,2 mlrd. eurų dotaciją, skirtą atsigavimui po pandemijos. Socialdemokratų partijos vicepirmininkė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybei trūksta ryžto ir konkretumo, ji dirba užsislaptinusi, praneša LSDP. 

M. Sinkevičiaus teigimu, toks Vyriausybės elgesys yra nepateisinamas

M. Sinkevičius teigia, kad minėtas planas EK turėtų būti pateiktas iki balandžio pabaigos, tačiau apie tai jokių diskusijų šalies viduje esą nėra.

„Kas matė tą planą? Niekas nematė. Nei savivaldybių asociacija, nei asocijuotos verslo struktūros. Niekas nėra žinoma – tik gražios prezentacijos ir gražūs žodžiai, kad štai, Finansų ministerija pademonstruos strateginį proveržį, kad viskas bus gerai. Kitos šalys planus pateikė jau vasario mėnesį –  mus aplenkė Latvija, Graikija, Lenkija, daugybė šalių“, - LSDP tarybos posėdyje kabėjo M. Sinkevičius.

Jo teigimu, toks Vyriausybės elgesys yra nepateisinamas, nes 2,2 mlrd. eurų yra pernelyg ženkli suma Lietuvai ir jos žmonėms.

„Kaip galima per kelias savaites, jei tas planas bus pateiktas, sureaguoti, kai kalbama apie tokią sumą? Turbūt nuomonės iš savivaldos nereikia. Vyriausybė, matyt, galvoja, kad jie išmintingiausi, geriausi ir vieninteliai žino, kaip Lietuvai investuoti 2,2 mlrd. eurų. Ir kad mus atves į šviesų rytojų. Akivaizdu, kad vyrauja požiūris, kad Vilnius visada žino geriau. Ir panašu, kad tai niekam nerūpi“, - vertino M. Sinkevičius.

Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybei trūksta ryžto ir konkretumo, ji dirba užsislaptinusi

Socialdemokratų partijos vicepirmininkė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybei trūksta ryžto ir konkretumo, ji dirba užsislaptinusi, o vakcinacijos procesas atskleidžia, jog Vyriausybė pati kuria privilegijuotų žmonių grupes.

Jos teigimu, ministrų kabineto nekompetencija matosi ir tarptautinės politikos rėmuose. Lietuva iki balandžio 30-osios Europos Komisijai turi pateikti 2,2 milijardų eurų vertės Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą, tačiau Vyriausybė iki šiol nėra pateikusi galutinės dokumento versijos.

„Liko dvi savaitės ir niekas nežino, kas bus pateikta. Mūsų Vyriausybė dirba užsislaptinusi ir viešai nieko nekomentuoja. Be plano Lietuva gali gauti ir 3 mlrd. eurų paskolų – virš 5 mlrd. eurų gali ateiti į valstybę, bet niekas nieko nežino.

Nors šis planas su mumis nėra derinamas, norėčiau duoti patarimą valdantiesiems: reikėtų pasitarti su visais ir taip rasti sprendimą, kaip tas lėšas geriausiai panaudoti. Mes turime pasiekti, jog pinigai būtų investuojami į mūsų žmones, ne betoną ir kad planas būtų ne tik ekonominio, bet ir socialinio atsigavimo – tai svarbu samdomą darbą bei savarankiškai dirbantiems, smulkiesiems verslininkams, šeimoms, auginančioms vaikus“, – pažymėjo V. Blinkevičiūtė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: