Šiandien vyko rajono tarybos posėdis. Turbūt daugiausiai diskusijų sukėlęs klausimas buvo dėl mokyklų pertvarkos, mokymo kokybės. Dauguma tarybos narių dažnai deklaruoja, jog vaikų klausimai jiems ypatingai rūpi, nes vaikai  - mūsų ateitis. Tačiau man kyla klausimas – ar iš tiesų, mieli tarybos nariai, jums tie vaikai taip rūpi, ar tai tik dar vienas jūsų triukas prieš rinkėjus, nes suvokiat, jog vaikus liečiantys klausimai visuomenėje yra gana jautrūs.

O tokia dvejonė kilo po vieno tarybos nario pasisakymo, cituoju: „Bet aš pasakysiu apie savo anūką Joną, jis Vilniuj gyvena, prestižiniam rajone. Ir tėvai dar gerai uždirba, bet jis antrokas yra...bet du adaptuoti sėdi klasėj, kuriuos dar du, reiškia, prižiūri dar du mokytojai, trys mokytojai dirba. Tai vieną dar šiaip taip iškrapštė, nu tai ramiau. Tai kokia ten kokybė yra. “

Nacionaliniu lygmeniu mes kalbame apie įtraukųjį ugdymą, apie Tūkstantmečio mokyklų programą, apie norą mokytojo profesiją padaryti prestižine, ieškome sprendimų dėl prastų matematikos egzaminų rezultatų...diskutuojame daug ir ilgai. Bet kokios dar diskusijos, kai rajono tarybos nariai, kurie sprendžia esminius rajono klausimus, net nesidomi švietimu ir šie terminai jiems yra beveik iš fantastikos srities.

Tad, gerbiamieji, kai patys pradėsite domėtis švietimu iš esmės, kai suprasite, kad jūsų sprendimai lemia ne tik jūsų reitingus, kai suvoksite, kad bendradarbiavimas yra viso ko pagrindas ir, kad vaikai yra suaugusiųjų atspindžiai,  gal tuomet ir po matematikos egzaminų rezultatų nereikės skėsčioti rankomis ar patyčios tarp vaikų nebebus tokios gajos.

Mama

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su skaitytojos/o laiško turiniu. Už pranešimo turinį neatsakome

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: