Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) skelbia pirmuosius valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas facebook`e išskyrė matematikos rezultatus ir Jonavos bei Kaišiadorių rajonų savivaldybes – čia rezultatai pagerinti daugiau kaip 7 kartus, praneša Jonavos rajono savivaldybė.

Ministro teigimu, pernai matematikos neišlaikė 47 proc. Jonavos rajono abiturientų, šiemet – 6,6 proc. Kaišiadorių rajone nuo matematikos neišlaikiusių 40,2 proc. skaičius sumažėjo iki 5,4 proc.

„Kaip sako Jonavos švietimo žmonės, po dramatiškų pernykščių rezultatų visos pajėgos buvo skirtos matematikai, atlikta išsami rezultatų analizė ir sudarytas veiksmų planas, kaip gerinti matematikos pasiekimus“, - pastebi G. Jakštas.

Jonavos moksleivius, gimnazijų vadovus, mokytojus ir tėvus su puikiais matematikos egzamino rezultatais pasveikino Jonavos rajono vicemerė Birutė Gailienė.

„Pernai buvo smūgis, po kurio teko pasakyti, kad karalius nuogas. Ir imtis lyderystės. Visais lygmenimis – ir politiniu, ir gimnazijų vadovų, ir gimnazijų bendruomenės, mokytojų, tėvų bei pačių moksleivių.

Visų suinteresuotų pusių parodyta aktyvi lyderystė šiandien leidžia didžiuotis mumis visais. Lengva nebuvo, bet rezultatas šiandien – saldus. Lyderystės vaidmuo čia ir buvo sukurti aplinką, kurioje būtų didžiausia tikimybė, jog pokytis įvyks“, - sako B. Gailienė.

Ministerijos duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos egzaminus šiemet išlaikė daugiau abiturientų nei pernai, vokiečių ir prancūzų kalbų egzaminus išlaikė visi, geografijos išlaikymo rezultatas labai panašus į pernykštį.

Abiturientai savo rezultatus gali sužinoti prisijungę prie brandos egzaminų kandidatų darbų demonstravimo ir rezultatų skelbimo sistemos – https://rezultatai.nsa.smm.lt su mokykloje gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu. Jungiantis pirmą kartą, privaloma pasikeisti slaptažodį. Jo nepasikeitus, kitą kartą prisijungti nebebus galima.

Pirmiausia skelbiami lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, geografijos, prancūzų ir vokiečių kalbų egzaminų rezultatai.

Visų kitų egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 d., o pakartotinės brandos egzaminų sesijos – iki liepos 17 d.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: