Beveik 110 tūkst. lankytojų per metus, užsakytais autobusais iš gretimų savivaldybių atvažiuojantys žmonės ir pažadai dar ne kartą sugrįžti. Tokie buvo pirmieji metai Jonavos baseine. Meras Mindaugas Sinkevičius sako, kad baseinas pateisino žmonių lūkesčius, o jo vadovė Aira Kaunietė priduria: tai – tik pradžia.

Kada bus baseinas?

Pernai metų pabaigoje sukako vieneri metai, kai jonaviečiai ir miesto svečiai gali džiaugtis išskirtine pramoga – miesto baseinu ir jame esančia SPA zona. Per metus jame apsilankė beveik 110 tūkst. žmonių – nuo kūdikių iki senjorų.

Dar viena Jonavos pergalė – toks šūkis lydėjo visus praėjusius metus. Pasak Jonavos rajono savivaldybės mero M. Sinkevičiaus, žodis „pergalė“ tiek jam, tiek bendražygiams turi ne vieną reikšmę.

„Visų pirma, praėję 2023 metai pasižymėjo asmenine politine pergale, nes kovo mėnesį buvau perrinktas meru, o į tarybą išrinktas didelis būrys mano bendražygių. Asmeniškai man tai ir pergalė, ir didelis įsipareigojimas ateinantiems kadencijos metams.

Manau, kad toks rezultatas nėra atsitiktinis. Atlikome daug reikšmingų darbų tiek mieste, tiek kaimiškose teritorijose, o pastatytas ir pradėjęs veikti Jonavos baseinas tapo „saldžiausia“ vyšnia ant torto“, – teigė M. Sinkevičius.

Rajono vadovas akcentuoja, kad baseinas tapo labiausiai jonaviečių laukiamu statiniu ne tik pernai – žmonės apie jį kalbėjo ir ankstesniais metais, o klausimų, ar Jonavoje iš viso reikalingas baseinas, beveik nebuvo.

„Daugiau jonaviečių klausė ne to, ar reikalingas Jonavoje baseinas, bet kada jis bus pastatytas? Žinoma, kad baseiną ir daugelį kitų pramogų galima rasti kituose miestuose, bet jeigu mąstytume būtent taip – Jonavoje neturėtume nei arenos, nei baseino, nei slidinėjimo trasos. O dabar turime“, – kalbėjo meras.

Žmonės – reiklūs

Kaip sakė M. Sinkevičius, įvertinus visų išvardintų objektų užimtumą akivaizdu, kad visuomenei jų reikėjo.

„Džiaugiuosi, kad nuo pat pradžių aktyviai įtraukėme jonaviečius į visą procesą. Pavyzdžiui, organizavome apklausą dėl baseino vietos parinkimo. Manau, kad su vieta tikrai neprašovėme. Smagu, kad mūsų baseinas pritaikytas visoms amžiaus grupėms – nuo kūdikio iki senjoro“, – sakė M. Sinkevičius. 

Tiek po Lietuvą, tiek po pasaulį keliaujantys lietuviai yra reiklūs ir ieškantys kokybiškos paslaugos, matę ir lankęsi daugelyje vietų, turintys su kuo paslaugas palyginti: „Todėl norėjosi, kad mūsų baseinas išsiskirtų ir siūlomomis paslaugomis, ir estetika, ir kokybe. Nesinorėjo pastatyti baseino tik tam, kad pastatytume. Juolab, kad tokie statiniai skirti naudoti dešimtmečius, o blogi sprendimai ir klaidos vėliau tikrai sunkiai ištaisomi.

Todėl su komanda aktyviai domėjomės tiek projektavimo eiga, tiek statybos procesu. Reikalavau, kad viskas būtų apgalvota iki detalių – nuo pirčių įrangos iki drabužių kabliuko. Šiandien esu ramus ir žinau, kad mūsų objektas tikrai pateisina jonaviečių lūkesčius ir netapo tik vienkartinio apsilankymo vieta.“

Sprendimai – ne tik patogumui, bet ir saugumui

Statant baseiną galvota ir apie tai, kad jis taptų traukos centru. Šiandien, teigia M. Sinkevičius, akivaizdu, kad šis noras vertinant vienerių metų rezultatus išsipildė su kaupu, o į Jonavos baseiną atvyksta ir lankytojai iš kaimyninių ar net tolimesnių savivaldybių.  

„Žinoma, kartais ir pačiam, norint papramogauti su šeima, tenka laukti eilėje. Bet džiaugiuosi, kad veiksmas baseine vyksta. Džiaugiuosi taip pat tuo, kad su visais matomais ir mažiau visuomenei žinomais iššūkiais susitvarko čia dirbantis kolektyvas. Pastatyti funkcionalų statinį yra viena, bet sugebėti tinkamai viską administruoti reikalauja daug susitelkimo ir komandinių pastangų“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

M. Sinkevičius sako, kad įrengiant baseiną galvota ne tik apie patogumą, tvarumą, tačiau ir apie saugumą.

„Tai – vienas esminių, svarbių momentų, juolab, kad Lietuvoje yra buvę skaudžių atvejų. Jonavos baseine įrengta skęstančiųjų aptikimo ir skendimo prevencijos sistema, kuri esant reikalui ir užfiksavus pavojingą situaciją pavojaus signalą perduoda į gelbėtojo ant rankos segimą imtuvą“, – sakė M. Sinkevičius.

Rajono vadovas akcentuoja, kad minčių perleisti baseino valdymą privačiam verslui nėra: „Mūsų baseinas užtikrina sporto, sveikatinimosi, mokymosi plaukti poreikius. Šias visuomenės lūkesčius atliepiančias paslaugas vertinu kaip viešąsias ir kol kas nematau poreikio keisti baseino valdymo perleidžiant jį į privačias rankas.

Manyčiau, kad toks sprendimas būtų galimai žalingas, juolab, kad dabartinę baseino sėkmę vertinu kaip įstaigos kolektyvo darbo rezultatą.“

Svarbiausia užduotis – išlaikyti baseino populiarumą

Nuo pat pradžios Jonavos baseinui vadovaujanti direktorė Aira Kaunietė sako, kad metai visam kolektyvui buvo darbingi, pareikalavę daug jėgų, kantrybės ir laiko: „Bet tuo pačiu labai įdomūs, kūrybiški ir įsimintini.“

Kalbėdama apie šių metų planus ir perspektyvas A. Kaunietė teigia, kad svarbiausia užduotis –išlaikyti baseino populiarumą.

„Stengsimės ir toliau teikti kokybiškas mokamas ir nemokamas baseino paslaugas. Intensyviai ieškome plaukimo trenerio, galinčio vesti mokamas individualias ir grupines plaukimo treniruotes paaugliams bei suaugusiems. Vasarą vaikams planuojame surengti dienos stovyklą“, – kalbėjo A. Kaunietė.

Jonavos baseine lankosi žmonės iš Kėdainių, Kauno, Ukmergės, buvo lankytojų ir iš Vilniaus, taip apsilankė Anykščių, Širvintų, Raseinių, Utenos gyventojai.

„Aplinkinių rajonų bendruomenės organizuojasi ir į Jonavos baseiną atvyksta autobusais. Svečiai dažnai pasako, kad girdėjo tik gerus atsiliepimus, todėl ir atvyksta įsitikinti patys, o atsisveikindami dažnai dėkoja už poilsį, puikias patalpas, draugišką personalą. Išeidami priduria, kad būtinai dar sugrįš į Jonavos baseiną.

Atsižvelgdama į klientų pasisakymus, galiu pritarti – Jonavos baseinas tapo traukos centru, o baseinas sustiprino Jonavos, kaip sportiško miesto, veidą. Visas Jonavos sporto kompleksas daro didelį įspūdį ne tik svečiams iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Manau, kad Jonavos baseinas su puikia SPA zona stipriai prisideda ne tik fizinės, bet ir prie emocinės lankytojų gerovės“, – kalbėjo A. Kaunietė.

Baseinas turės savo personažą

Per pirmuosius metus Jonavos baseine apsilankė daugiau nei 108 tūkst. lankytojų, o jubiliejinio – šimtatūkstantojo – sulaukta pernai gruodžio 1 dieną. 

Per metus baseine įvyko ne vienos vaikų plaukimo varžybos, renginiai šeimoms. Baseino gimtadienio proga suorganizuotas piešinių konkursas ,,Sukurkime Jonavos baseino talismaną“, kurio metu išrinktos dvi geriausios idėjos.

Vienas iš mokinių sukurtų personažų taps Jonavos baseino veikėju, kuris pasitiks klientus renginių ar švenčių metu, džiugins vaikus.

„Gimtadienio dieną baseino auklėtiniai ir klientai turėjo galimybę išbandyti irklentes, SPA zonoje poilsiaujantys buvo pakviesti apšilti vandens aerobikos pamokoje, o vakaro programą vainikavo diskoteka su DJ Rokas Bal. Lankytojai turėjo galimybę ne tik pašokti, bet ir atsipalaiduoti sūkurinėse voniose, klausantis Ibizos stiliaus muzikos“, – apie pirmąjį gimtadienį pasakojo A. Kaunietė.

  • Per 2023 m. I pusmetį baseine visi rajono antrokai ir trečiokai (apie 800 vaikų) turėjo 10-ties plaukimo pamokų kursą, kurį finansavo Jonavos rajono savivaldybė.
  • 2023–2024 m. visi rajono antrokai (421) dalyvauja 32 pamokų nacionalinėje vaikų mokymo plaukti programoje „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje". Projektą bendrai finansuoja Jonavos rajono savivaldybė kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
  • Sportinio plaukimo treniruotes lanko daugiau nei 200 vaikų.
  • Per 2023 m. plaukimo baseine ir SPA zonoje pravestos Jonavos rajono savivaldybės finansuojamos nemokamos mankštos vandenyje: senjorams (124); žmonėms su negalia (101); POLA kortelės turėtojams (52).
  • Per 2023 m. kūdikių baseine vykę užsiėmimai: grupinis kūdikio plukdymas (217); individualus kūdikio plukdymas (652); individuali kūdikio mankšta sausumoje (18).
  • Vyko grupinės mankštos vandenyje nėščiosioms (77), grupiniai plaukimo užsiėmimai 1,5–5 m. vaikams (76), grupinė mankšta vandenyje asmenims nuo 14 metų (95).

Jonavos rajono savivaldybės info., A. Reipos ir Jonavos baseino nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: