Gegužės 26 d., 13.00 val. Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius surengė spaudos konferenciją, kurioje atsakė į žiniasklaidos klausimus dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos narių darbo apmokėjimo tvarkos. 

Mindaugo Sinkevičiaus spaudos konferenciją transliavo šalies žiniasklaidos priemonės. Konferencijos DELFI.lt vaizdo įrašą galite peržiūrėti ČIA. 
Kiek vėliau, savo socialinio tinklo Facebook paskyroje, M. Sinkevičius paviešino kreipimasi, kuriuo dalinamės su savo skaitytojais:
"Pirmiausiai noriu atsiprašyti dėl situacijos Jonavoje. Situacija iš tiesų nėra gera, kai kurių tarybos narių veiksmai kelia abejonių. Savo atsakomybę matau tame, kad laiku neaktyvavau saugiklių, kurie užtikrintų maksimaliai skaidrų viešų lėšų naudojimą.
Pats asmeniškai sistema nepiktnaudžiavau, dokumentų neklastojau.
Patikslinsiu epizodus, kurie keliami viešojoje erdvėje.
Visos viešojoje erdvėje minimos kortelės yra mano asmeninės, visomis jomis naudojausi per minimą laikotarpį. Kai kurios jų - pasibaigusios, kitas vis dar naudoju. (Nuotraukas pridedu.)
Kuras. Kurą pyliausi važinėdamas tik darbo reikalais. Mero darbo specifika (renginiai, susitikimai su gyventojais) lemia tai, kad važinėti tenka ir vakarais bei savaitgaliais, todėl naudodavausi asmeniniu automobiliu. Priminsiu, kad iki šios kadencijos meras buvo tuo pat metu Tarybos nariu ir šios pareigos neatskiriamos. (Nuotrauka pridedama.) Tarybos nario - mero darbas gali būti atliekamas ir Vilniuje, ir kituose šalies miestuose, kur su kolegomis keičiamės patirtimi, dalyvaujame įvairiuose vietos savivaldos klausimus sprendžiančiuose renginiuose.
Minimą laikotarpį per mėnesį sunaudodavau vidutiniškai 76 litrus kuro, tai - mažiau nei du bakai. Kiekvienas, turintis darbą, reikalaujantį važinėti į įvairiausius susitikimus, posėdžius ir renginius, supras, kad tai – adekvatus kiekis.
Karantinas. Karantino metu nuvažiuodavau beveik dvigubai mažiau kilometrų (1600) nei nuvažiuoju įprastai (2500-3200), gyventojų problemų sprendimo tuo metu niekas neatšaukė. Savivaldybėms visas karantino laikotarpis buvo ypatingai intensyvus, nes būtent savivaldybių administracijos labai aktyviai veikė valdant pandemijos krizę.
Televizoriai. Juos pirkau už savo pinigus ir moku už juos iki šiol (24 mėn terminas dar nesibaigė). Poroje sąskaitų buvo įsivėlusi klaida, apie kurią viešai paaiškinau, ji buvo ištaisyta, o pinigai jau yra grąžinti į savivaldybės biudžetą.
Telefono numeriai. Pradėkime nuo to, kad visos 4 SIM kortelės yra mano asmeninės. Niekada neprašiau išduoti tarnybinio numerio. Viena iš kortelių skirta mobiliam internetui, kitas SIM korteles naudojau darbo reikmėms, gaunu už jas kompensaciją. Tačiau dabar matau, kad padariau klaidą neimdamas tarnybinio telefono, nes gali kilti klausimų, kiek šie numeriai buvo naudojami tarnybai, kiek asmeniniams reikalams. Šis faktas gali sukelti įvairių spekuliacijų, turint galvoje, kad kortelė buvo naudojama ir asmeniniams, ir darbo reikalams. Todėl aš jau grąžinau į miesto biudžetą visą sumą, kuri buvo panaudota už visus ryšius per keturis metus - 4015 eurų. Nuo šiol pats asmeniškai moku už savo ryšių paslaugas.
Teigiamai vertinu prokuratūros pradėtą tyrimą Jonavos miesto savivaldybėje, kuris įvertins, ar esama pažeidimų ir kokie jie. Tai leis mums imtis sprendimų, užtikrinančių skaidrumą Jonavos savivaldybėje.
Jaučiu atsakomybę, kad laiku neįjungiau kontrolės mechanizmo. Todėl šiuo metu Jonavos rajono savivaldybėje jau esame sustabdę tarybos narių veiklos apmokėjimą. Labai tikėtina, kad jau kitą mėnesį Seimas įtvirtins naują tvarką, leisiančią pakelti skaidrumo standartą. Be to, audito ir kontrolės tarnybai pasiūlysiu savivaldybėje pradėti auditą", - rašo M. Sinkevičius. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: