Miestą prižiūrinčios įmonės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui Povilas Beišys teigia, kad šiam žiemos sezonui pasiruošta iš anksto: smėlio ir druskos atsargos - yra, technika paruošta, valytojos prie daugiabučių darbuojasi iš paties, o už jų darbą gyventojai nevengia dėkoti. Anot P. Beišio, besikeičiantys metų laikai įmonei nėra naujiena, tad planuoti sezoninius darbus ir jiems ruoštis iš anksto yra įprasta darbo praktikos dalis, tačiau su kasdien, o gal net kas valandą besikeičiančiomis oro sąlygomis - nepalenktyniausi. Šaltis ir sniegas užklumpa visur vienu metu, o iš karto nuvalyti visą miestą – fiziškai neįmanoma, o neretas gyventojas nori, kad viskas būtų sutvarkyta čia ir dabar.

Sniegas ir ledas – lyg pirmą kartą

Vos ne kiekvieną žiemą, kuomet iškrenta pirmasis sniegas ar labiau spusteli šaltukas, pradedama piktintis – ten nevalyta, ten nebarstyta, slidu, klampu, neįmanoma praeiti.

„Jau metai iš metų ta pati problema. Slidžiu metu takas nuo Rimkų iki pat vėliavos, Joninių slėnyje nuvalomas traktoriais. T.y. nugramdomas sniegas paliekant ledo sluoksnį, kuris nei pabarstomas smėliu, nei druska. Tai yra absoliuti čiuožykla, kurioje galima tikrai rimtai susižaloti. Šiandien buvo ir vėl ta pati situacija. Ir vėl ledas, ir vėl kritimas, ir vėl šlubavimas... Ar galima tikėtis kad šiais metais situacija pasikeis? O gal čia mes taip bandom gelbėti Jonavos ligoninę, kad jai nepritrūktų pacientų ir jos neuždarytų? Ar taip bandom papildyti biudžetą, kad sėstume į transporto priemones ir mokėtume taršos mokestį?", - gruodžio 1-ąją rašė Erika.

„Betvarkė!!! 10 val. taip atrodo pagrindiniai Rimkų laiptai“, - šiandien piktinosi Virginija ir atsiuntė  nuotrauką.

Žiema neateina staiga, ji neužklumpa netikėtai, sniegas ir ledas daugumai - nėra lyg pirmas kartas, tad šiems iššūkiams galima pasiruošti iš anksto, pavyzdžiui, kritimų dėl slidumo įmanoma išvengti, jei avima patogiais batais gruoblėtu padu, ant batų užsidedant specialias apsaugas, skirtas saugiam vaikščiojimui ledu, per sniegą ar esant plikšalai.

Su gamta nepalenktyniausi - ji pridaro išdaigų

„Visus takus ir barstom, ir valom, tačiau stengiamės prisitaikyti prie orų sąlygų. Kai oro temperatūra per dieną pasikeičia kelis kartus, iš pliusinės į minusinę, ir vėl atgal, kartais net ir pabarsčius, takas pažliunga, vėl apsninga ir tampa slidus. Stengiamės užtikrinti, kad visi takai nebūtų slidūs, bet su gamta nepalenktyniausi, ji pridaro išdaigų, tad siūlau pasirinkti alternatyvius takus. Jei yra slidi nuokalnė, verčiau rinkitės apeiti ją, avėkite neslidžius batus ir tikrai būsime saugesni“, - paklaustas apie Joninių slėnio tako valymą sako UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas Povilas Beišys.

Valymo technika paruošta darbui

„Technika visa suremontuota, paruošta darbui. Turim du barstytuvus, kurie valo ir barsto gatves, turim tris traktorius, kurie valo. Dar turim sunkvežimį valantį gatves. Paruošti penki maži traktoriukai, kurie valo ir barsto takus.

Žinoma, lenktynėse su gamta galime ir nelaimėti. Iškritus sniegui visur, vienu metu, mes galim dėti pastangas jį kuo greičiau nuvalyti, bet pasitaiko, kad iš karto ir nesuspėsim visko. Prašau gyventojų kantrybės ir supratimo. Yra prioritetai, eiliškumas, yra pagrindiniai takai, kuriais žmonės skuba į darbus, naudojasi jais dažniausiai, tad juos ir valome pirmiausiai, ir tik po to valome takus, kurie skirti pasivaikščiojimui“, - sako P. Beišys.

Smėlio ir druskos nepritrūks   

Kalbant apie viso miesto priežiūrą, verta pastebėti, kad geltonos dėžės su smėliu šaligatviams barstyti mieste pastatytos gerokai anksčiau iki iškrentant sniegui, ir, anot Povilo Beišio, smėlio ir druskos atsargomis taipogi pasirūpinta nepaskutiniąją akimirką.

„Šiemet labai operatyviai pavyko nusipirkti druskos kiekį visam sezonui. Druska ne tik nupirkta, bet ir atvežta į Jonavą. Turime virš 500 tonų druskos, tad tikrai nepritrūksim“, - tikina direktoriaus pavaduotojas.

Valytojos prie daugiabučių darbuojasi iš paties

Bene didžiausias krūvis, paspaudus šaltukui ar iškritus sniegui, tenka daugiabučių kiemus valančioms valytojoms, kurios nuo ankstaus ryto kimba į darbus. Dažnas gyventojas tai pastebi ir nevengia paskambinti į įmonę padėkoti.

„Valytojoms žiemos sezonas yra sunkesnis. Šiandien kaip tik kalbėjomės su vadybininkėmis, su miesto tvarkymo skyriaus vedėju šia tema. Kalbėta apie valytojų darbo susiplanavimą taip, kad pirmiausiai būtų valomi įėjimai į laiptines, o dienos bėgyje tvarkytis likusias kiemo dalis. Ir vėl prašau žmonių supratingumo, sąmoningumo – valytoja nėra robotas, galimai 7 val. ryto visi takai gali ir neblizgėti.

Vienok, didžioji dalis valytojų puikiai tvarkosi, o apie tai sulaukiame daug gerų atsiliepimų“, - pasakoja P. Beišys.

Automobilių aikštelių valymas

Praeitą žiemą iškritęs itin didelis kiekis sniego pridarė rūpesčių vairuotojams, kurie negalėjo išvažiuoti iš apsnigtų automobilių aikštelių prie daugiabučių. Tuomet bendrovė „Jonavos paslaugos“ kvietė gyventojus informuoti apie apsnigtas ir nespėtas sutvarkyti erdves, automobilių aikšteles. Jei šiemet situacija su sniegu pasikartos, kalbant apie daugiabučių kiemų teritorijas ir automobilių aikšteles, gyventojai vėl bus kviečiami susitarti tarpusavyje, vienu metu patraukti mašinas, apie atlaisvintą aikštelę informuoti „Jonavos paslaugų“ komunalinio ūkio skyrių. Sutartą dieną ir valandą bus atsiųsta technika, kuri nuvalys sniegą. 

Anot Povilo Beišio, pranešimus galite teikti tiek Jonavos miesto seniūnijai, tiek bendrovės komunaliniam ūkiui tel.:  (8 686) 400 68 arba el. paštu:  povilas@jonavospaslaugos.lt

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: