Kol šalies valdžia suka galvas, kaip suvaldyti nelegalių migrantų krizę, Ruklos gyventojai baiminasi užsieniečių antplūdžio Pabėgėlių priėmimo centre (PPC) - per pastarąją savaitę portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno skaitytojo klausimas, susijęs su per Baltarusijos sieną į Lietuvą atvykstančiais migrantai. Teirautasi, ar šie yra apgyvendinami PPC, kokia tvarka galioja jiems dėl testavimo nuo koronaviruso, ne kartą pabrėžta, jog Rukloje sklando kalbos apie ketinimą į Ruklą perkelti apie porą tūkstančių migrantų. Reaguojant į tai, PPC direktorė Beatričė Bernotienė pateikia gyventojams rūpimą informaciją. 

Iš daugybės šalių

Kaip vakar, antradienį, nurodė B. Bernotienė, šiuo metu Centre nėra laisvų vietų. Čia jau gyvena užsieniečiai iš Irako, Baltarusijos, Tadžikistano, Afganistano, Rusijos, Turkijos, Kamerūno, Eritrėjos, Armėnijos, Mianmaro, Salvadoro, Kinijos, Gambijos, Gvinėjos, Siera Leonės, Pakistano, Pietų Afrikos Respublikos, Kongo, Beni, Malio.

Per paskutines keletą savaičių 107 prieglobsčio prašytojai atvyko per Baltarusiją.


Kilmės šalys: Afganistanas, Kongas, Rusija, Irakas, Pakistanas, Pietų Afrikos Respublika.

Daugiausiai - šeimos su vaikais 


,,Pabėgėlių priėmimo centre apgyvendinami pažeidžiami asmenys, t.y. šeimos su mažamečiais, negalią turinčiais vaikais, nelydimi nepilnamečiai", - teigė PPC vadovė.

PPC gyventojų pasiskirstymas atrodo taip - 80 proc. šeimos su mažamečiais, negalią turinčiais vaikais, 10 proc. - nelydimi nepilnamečiai.

Situacija pasikeitė?

Rukloje jau kurį laiką sklandant kalboms, kad į PPC ketinama perkelti porą tūkstančių migrantų, R. Bernotienė pabrėžia, kad Centro vertinimu, tai nebūtų įmanoma.

Interviu metu, antradienį, PPC vadovė neigė kalbas ir apie ketinimą Rukloje įrengti palapinių miestelį.

,,Palapinių miestelio įkurdinimas Rukloje nėra planuojamas. Šiuo metu Vidaus reikalų ministerija nagrinėja visų savivaldybių valstybės valdomas infrastruktūras dėl apgyvendinimo galimybių", - kalbėjo R. Bernotienė.

Visgi, rengiant straipsnį, situacija galimai pasikeitė - šiandien, trečiadienį, skirtinguose žiniasklaidos kanaluose pasirodė informacija, kad Jonavos rajono valdžia informuota apie ketinimą PPC teritorijoje įrengti konteinerių miestelį.

Tikslesnė informacija turėtų būti pranešta iki savaitės pabaigos.

Testuoja visus

Kalbant apie užsieniečių testavimą nuo koronaviruso, jis atliekamas jau Lietuvos pasienyje.

,,Į Centrą atvyksta tik tie užsieniečiai, kurie turi neigiamą testo rezultatą, po karantinavimosi periodo. Esant susirgimo simptomams užsieniečiai yra izoliuojami atskirose patalpose", - pasakojo PPC direktorė.

Džiaugiasi tolerantiškumu

B. Bernotienė pabrėžia, kad PPC vykdo veiklą jau 25 metai, tad pabėgėlių apgyvendinimas Ruklai nėra naujiena.

,,Centras su Ruklos bendruomene rengia bendrus renginius, projektus, vaikai lanko vaikų darželį, mokyklą, miestelio gyventojai yra tolerantiški pabėgėlių atžvilgiu", - kalbėjo B. Bernotienė.

Kaip rodo PPC duomenys, 2021m. rugpjūčio 3 d. Pabėgėlių priėmimo centre gyveno 184 asmenys, iš jų: 33 šeimos su mažamečiais, negalią turinčiais vaikais, 19 nelydimų nepilnamečių. Per keletą mėnesių gyventojų skaičius pakito, lyginant su 2021 m. gegužės pabaiga, kai Centre gyveno 79 užsieniečiai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: