„Dabar turime remti Ukrainą visomis įmanomomis, o svarbiausia – realiomis karinėmis priemonėmis“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas po vasario 24 d. vėlų vakarą vykusio pokalbio su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu.

Dėl Rusijos plataus masto atakos prieš Ukrainą suorganizuotas telefoninis pokalbis su Ll. Austinu vyko Bukarešto devintuko (B9) gynybos ministrų formatu. B9 iniciatyva yra devynių Centrinės ir Rytų Europos šalių (Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos) politinio bendradarbiavimo platforma stiprinant euroatlantinį saugumą.

B9 gynybos ministrai su praėjusį savaitgalį Lietuvoje apsilankiusiu JAV gynybos sekretoriumi aptarė tolesnį rytinio NATO flango stiprinimą. A. Anušauskas padėkojo Ll. Austinui už lyderystę ir į Baltijos šalis siunčiamą pastiprinimą kariais bei ginkluote.

JAV yra strateginė Lietuvos partnerė saugumo ir gynybos srityje, kuri, reaguodama į dabartinę saugumo situaciją, vasario 24 d. dislokavo Lietuvoje karinius orlaivius F35 bei priėmė svarbų ir reikalingą sprendimą – pratęsti JAV sunkiojo „3-66 Armor“ bataliono Lietuvoje rotaciją.

KAM inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: