Šiemet šalies miško kelių priežiūrai ir remontui skirta daugiau kaip 11 mln. eurų. Valstybinių miškų urėdija (VMU) iš savo lėšų šiam tikslui investuoja net 6,1 ml. eurų. Dar 5,2 mln. eurų numatyta iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos (BMŪRP) ir Kelių priežiūros ir plėtros programos.

VMU prižiūri 37,4 tūkst. miško kelių, kuriais naudojasi ne tik miškininkai medienai išvežti iš miško, kai vykdomi miškininkystės ar priešgaisrinės apsaugos darbai, bet ir visi gyventojai bei privačių miškų savininkai.

Planuojama, kad šiais metais, pasak VMU vadovo Valdo Kaubrės, bus atliekama 11,8 tūkst. km miško kelių priežiūra, remontuojama – 1,3 tūkst. km, rekonstruota ar nutiesta net 47 km naujų kelių.

VMU gaunamais asignavimais iš BMŪRP, kurios lėšos surenkamos iš mokesčio už parduotą žaliavinę medieną iš privačių miškų savininkų ir miškų valdytojų, kasmet prižiūri ir remontuoja apie 880 km miško kelių. 60 proc. šių kelių sudaro esantys privačiose miško valdose, nes VMU savo lėšų negali skirti privačių miškų keliams. BMŪRP finansuojamų remontuojamų kelių sąrašą sudaro komisija, į kurią įeina VMU, savivaldybės, miško savininkų asociacijos, Valstybinės miškų tarnybos, Nacionalinės žemės tarnybos atstovai. 

Dalį miško kelių remonto darbų atlieka VMU savo turima technika, o sudėtingesnius darbus – kapitalinio remonto, kelio tiesimo ar rekonstravimo – viešųjų pirkimų konkursą laimėję rangovai.

Aplinkos ministerijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: