Informacinis portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojos užklausos dėl teršiamo miško. Gyventoja įtaria, kad tai - kariškių veiklos rezultatai, o kaip įrodymą, atsiuntė ir kelias nuotraukas, kuriose matosi imitacinių šaudmenų gilzės, sausų maisto davinių pakuotės.

"Savaitgali lankėmės Gaižiūnų apylinkėse. Išties įdomu pasidarė, kodėl miškai pilni kariškių paliekamų šiukšlių? Labai pikta buvo, kuomet ant kiekvieno kampo mėtėsi begalės plastikinių pakuočių, kulkų. Gal galėtumėte tuo plačiau pasidomėti  -  ar kariškiams po savęs nereikia susirinkti šiukšlių? Ar jas palieka, nes pagamintos iš Eko yrančios medžiagos, kas sunkiai tikėtina...", - rašė gyventoja.

Šiuo klausimu susisiekėme su Krašto apsaugos ministerija ir pasiteiravome, ar įmanoma atrasti kaltininkus?  Ar po karinių pratybų kariškiai privalo sutvarkyti teritoriją surenkant savo atliekas? 

"Yra karinių dalinių, kurie naudoja plastikinius imitacinius šaudmenis, tačiau po pratybų stengiasi surinkti visas imitacines priemones. Mokymai vyksta plačiame rajone, todėl kartais gali pasitaikyti atvejų, kuomet atliekų po mokymų lieka, tačiau tą stengiamasi nuolat kontroliuoti. Taip pat kasmet kariai organizuoja talkas, kurių metu surenka visas, ne tik „kariškas“, atliekas – padangas, buitinę techniką ir kt. Sausų davinių pakuotes kariai taip pat privalo pasiimti su savimi, tačiau juos dažnai naudoja ir civiliai gyventojai, todėl sunku nustatyti, kas tai paliko. Tačiau gavę atliekų buvimo vietos koordinates kariai organizuos sutvarkymą – kariniame poligone stengiamasi palaikyti tvarką", rašoma mechanizuotosios pėstininkų brigados (MPB) "Geležinis vilkas" atstovo atsakyme.

Atstovas priduria, kad jei randama "kariškų" atliekų telkinių poligone, koordinates galima siųsti MPB "Geležinis vilkas" ( aleksandras.seliuk@mil.lt ) - jie organizuoja talkas, taip pat turi poligono kontaktus, žino, kas yra naudotojai ir organizuotų sutvarkymą.  

Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, kulkų gilzes vietiniai gyventojai surenka ir priduoda kaip metalo laužą. Taip pat yra tekę stebėti, kad kariško sauso davinio pakuotės socialiniuose tinkluose yra parduodamos civiliams, tad yra tikimybė, jog pakuočių atliekas miške gali palikti ir sausą davinį pirkę eiliniai gyventojai, kuriems nemotais švara ir šiukšles palieka kur papuola.  

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: