Mitybos specialistas klientus renkasi ne pagal piniginės storį

Mitybos specialistas klientus renkasi ne pagal piniginės storį
LIE 19
2017-07-19 12:07 2017

Mitybos specialistas Artūras Sujeta (29 m.) sako, jog Lietuvoje jau laikas liautis galvoti, kad klientas – visada teisus.

„Jei į sporto klubą ateina 120 kilogramų sverianti moteris, kuri sako, kad jai nemokamos Sujetos konsultacijos nereikia, nes ji viską žino, man keista.

Arba ateina vyras, kuris kaip šuniui man numeta pinigus ir galvoja, kad štai dabar jis galės mane „šokdinti“. Už jūsų pinigus – bet kokie kaprizai? Ne, taip tikrai nebus“, - tvirtina iš Jonavos kilęs, o šiuo metu Kaune daugiausiai laiko praleidžiantis A.Sujeta.

***

„Pamenu, kai buvau jaunesnis, labai kreipdavau dėmesį į merginos išvaizdą. Aš žiūrėjau į kūną. Dabar šie dalykai man nebėra tokie svarbūs – vertinu žmogaus turinį, jo kūrybiškumą.

Mano prioritetai pasikeitę ir nemanau, kad kūno riebalai yra absoliutus blogis. Žmogui tik nereikia turėti tiek riebalinio audinio, kad tai kenktų jo sveikatai.

Neseniai vakare apsilankiau vienoje Jonavos kavinėje. Sėdi merginos – maždaug 18-19 metų. Sėdi greta gerokai vyresnių vynų. Geria alų, išeina parūkyti. Ir kalbasi. Bet tos kalbos – visiška tuštybė.

Kas bus tada, kai joms sukaks kokie 28 metai? Jos atrodys maždaug kaip keturiasdešimtmetės. Liūdniausia, kad tokių – tuščių žmonių – yra ne taip ir mažai“, - sako A.Sujeta.

Stebėdamas jaunas merginas Artūras tvirtina, kad kai kurios jų pasens gerokai greičiau – dėl netinkamo savo gyvenimo būdo. „Moterys pradeda prasčiau gyventi, ir tai atsilieps jų gyvenimo trukmei“, - sako A.Sujeta.

Jonavietis sako nesąs tik toks mitybos specialistas, kuris patars ką ir kiek dėti į lėkštę. Labai svarbu ir visuma: teisingas gyvenimo būdas, sportas ir vadinamoji poreikių piramidė. Tos piramidės viršuje, sako pašnekovas, yra jausmai, kūrybiškumas, moralė – tie dalykai, kurie padaro mus žmonėmis.

Piramidės apačioje – kur kas žemiškesni dalykai, kurių besaikis vartojimas gali paversti žmogų gyvuliu. Tačiau kai kurie žmonės, sako A.Sujeta, gyvena pagal apverstą poreikių piramidę.

***

Artūras neslepia: jis kilęs iš eilinės, paprastos šeimos, o dalis artimųjų yra emigravę. Tačiau faktą, jog kilęs iš neturtingos šeimos jonavietis įvardiją kaip pliusą, o ne kaip minusą.

Todėl savo tikslų jis siekė pats ir atkakliai. Mokykloje Artūrui itin gerai sekėsi biologija: „Tačiau buvo bloga biologijos mokytoja. Todėl likus pusmečiui iki valstybinių egzaminų ruoštis pradėjau pats“.

Klientų nestokojančiam ir kai kuriuose TV projektuose dalyvavusiam A.Sujetai sektis pradėjo ne iš karto. Jis yra galvojęs ir apie emigraciją.

„Natūralu, kad mūsų valstybės ekonominės sąlygos privertė susimastyti, ar kada nors turėsiu finansinį stabilumą. Apie tai galvojau, kai studijavau magistrantūroje.

Vėliau pagalvojau, kad jei bokso ringe po kiekvieno gauto smūgio griūtum, tai kokia prasmė boksuotis ? Vienintelė prasmė tokiu atveju yra gebėjimas atsistoti. Būtent to mane ir mokė gyvenimas“, - kalbėjo A.Sujeta.

Save jonavietis prilygina boulingo kamuoliui – nors ir ne visada sekėsi, tačiau jis stengėsi „riedėti“ kaip įmanoma tiesiau.

***

Dabar 29 metų A.Sujeta ne tik vienas iš žinomiausių mitybos specialistų Lietuvoje, tačiau ir Lietuvos sporto universiteto biomedicinos mokslų srities doktorantas.

Be mitybos konsultacijų, vyras skaito pasaitas įmonėms, mokiniams ir net – medikams.  Kai kurios paskaitas šalies mokykloms specialistas dovanoja, mat, jo nuomone, labai svarbu ugdyti teisingą vaikų požiūrį ne tik į sportą ir mitybą, tačiau populiarinti ir savanorystės idėją.

Taip pat A.Sujeta dirba sporto klube, kur teikia mitybos konsultacijas bei sudarinėja mitybos planus.

„Dabar jau renkuosi žmones, su kuriais noriu dirbti. Nes pinigai – dar ne viskas. Yra klientų, kurie tapo artimais bičiuliais. Jei matau, kad žmogui tai – svarbu, o man su juo dirbti – gera, jam galiu skirti ir gerokai daugiau laiko, dėmesio. Yra labai sėkmingų istorijų, kai derindami sportą ir mitybą žmonės atsikratė kelių dešimčių kilogramų.

Mitas yra tai, kad mitybos planas „sudarytas iš vištienos krūtinėlės“, kurią rekomenduojama valgyti penkis kartus per dieną. Todėl jei jums pasiūlė tokį mitybos planą, kreipkitės į kitą specialistą. Profesionaliame mitybos plane yra kelios dešimtys skirtingų patiekalų ar produktų“, - pasakojo A.Sujeta.

Tiesa, pasak pašnekovo, tinkama mityba svarbi ne tik viršsvorio turintiems žmonėms – prašyti mitybos konsultacijų pas specialistą ateina ir jaunos lieknos merginos, ir sportininkai.

***

Paties mitybos specialisto pirkinių krepšelyje dažniausiai būna šviežia mėsa, daržovės.

„Kaartais nusiperku „Coca cola zero“ skardinę ar nealkoholinio alaus.  Alkoholio nevartoju“, - sako Artūras.

A.Sujeta kartais valgo ir trakučius, tik ne bulvių, o daržovių. Specialistas taip pat mėgsta juodą šokoladą.

Į klausimą, kodėl pasirinko mitybos specialisto kelią, A.Sujeta atsako paprastai: jam dar mokykloje buvo gaila storų vaikų.

„Jei vaikas yra storas, jis gali patirti ir patyčias. Nežinau, kodėl, tačiau man visada buvo gaila storų žmonių. Iš kur pas mane tas gailestis? Gal vaikystėje mama mane buvo išmetusi iš sūpynių“, - juokiasi A.Sujeta.

Be to, nutukimas nėra tik vizuali problema – per didelis antsvoris gali atsiliepti sveikatai, ypač po 40 metų.

Mitybos specialisto teigimu, Lietuvoje yra daug nutukusių vaikų, ir tai – bėda, o populiariuosius greitojo maisto restoranus A.Sujeta įvardija kaip visišką blogį.

„Manau, kad tėvai savo pavyzdžiu turėtų rodyti vaikams, ką reikia valgyti, o ko – atsisakyti. Kartais imu ir pagalvoju – taip, vietoje vakarinės treniruotės galbūt išties geriau būtų pagulėti ant sofos, išgerti kelias skardines alaus ir pažiūrėti kokią kvailoką televizijos laidą. Išties sveikas gyvenimo būdas nėra pats lengviausiais „užsiėmimas“ – tai nuolatinė kova su savimi.

Jei žmogus galvoja, kad štai ateis į sporto klubą ir lengvai nukris kilogramai, tai taip nebus. Tam reikia darbo, valios, pastangų“, - tvirtina pašnekovas.

Jau dešimt metų Artūras nevalgo kiaulienos, ji tam – tiesiog neskani. „Dabar man net kiaulienos šašlykai atrodo nebeskanūs. Pirmenybę teikiu kalakutienai. Į kavą ir arbatą nededu cukraus – tai ne tik sveikiau, bet ir leidžia patirti tikrą kavos ar arbatos skonį“, - sako A.Sujeta.

A.Sujeta ragina atsisakyti ir alkoholio – jis ne tik turi daug kalorijų, tačiau ir iš dalies panaikina tai, ką tu pasiekei pusantros valandos dirbdamas sporto klube.

„Be to, prie jo priprantama. Alkoholis – lengvas būdas „išeiti“ iš savo rūpesčių. Sunkių akimirkų gyvenime, kai pagalvodavau apie alkoholį, būdavo ir man. Tačiau suprantu, kad tai – laikina“, - sako A.Sujeta.

Jurgitos Lieponės tekstas (žurnalas "Stilius")

Panašūs straipsniai

Koks krepšinio fanas esate jūs ?

Koks krepšinio fanas esate jūs ?

Krepšinis - tai antroji religija. Jausmas. Pramoga. Geriausias sportas. Azartas. Strategija. Kiekvienam mūsų, krepšinis reiškia kažką savo. Mes jį ...

Butų nuomos rinka Jonavoje: nuomotojai kratosi ne tik augintinių, bet ir vaikų

Butų nuomos rinka Jonavoje: nuomotojai kratosi ne tik augintinių, bet ir vaikų

Pastaraisiais metais nuomai buto ieškoję jonaviečiai, ko gero, sutiktų, kad nuomos kainos Jonavoje stipriai išaugo, o nuomotojai kelia vis daugiau reikalavimų. Kaip rodo portalo jonavoszinios.lt atliktas tyri...

Nealkoholinis alus bei sidras nėra tinkamiausi gėrimai atsigaivinimui

Nealkoholinis alus bei sidras nėra tinkamiausi gėrimai atsigaivinimui

Tyrimai rodo, kad per pastaruosius metus nealkoholinio alaus bei sidro suvartojimas stipriai išaugo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tačiau specialistai ragina atkreipti dėmesį, kad nealkoholiniai, t...

Malkos, mišinukai kūdikiui ir psichiatras į namus – padėjo išsaugoti jauną šeimą kartu

Malkos, mišinukai kūdikiui ir psichiatras į namus – padėjo išsaugoti jauną šeimą kartu 1

Dirbantiems itin jautrioje vaiko apsaugos srityje, neretai pasitaiko situacijų, kai tenka padaryti kur kas daugiau nei priklauso. Viena iš tokių istorijų šią savaitę klostėsi nedideliame Kauno regiono miestelyje...

Jonavietė pataria nesižavėti skambiomis reklamomis: internetu užsakytos piliulės paguldė į ligos patalą

Jonavietė pataria nesižavėti skambiomis reklamomis: internetu užsakytos piliulės paguldė į ligos patalą 3

Jonavietė Marija Dranginienė (55 m.) jau kurį laiką bando atsikratyti papildomų kilogramų. Moteris pasakoja išbandžiusi specialius, Lietuvoje populiarius kokteilius, pratimus namuose ir pan.  Nors svoris pama...

Vaiko teisėmis besirūpinančių specialistų vizitas tapo keršto įrankiu?

Vaiko teisėmis besirūpinančių specialistų vizitas tapo keršto įrankiu? 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Gintarė (vardas pakeistas), kuri pasakojo, kad po konflikto su dviem merginomis jos šeima sulaukė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos dėmesio –...

Kada vyks pirmasis naujai išrinktos tarybos posėdis

Kada vyks pirmasis naujai išrinktos tarybos posėdis

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad naujai išrinkti savivaldybių tarybų nariai visus įgaliojimus įgis, kai jie susirinks į pirmąjį posėdį ir duos priesaiką. Beveik visos 60 Lietuvos saviva...

Planuojantiems kelionę lėktuvu su augintinu – svarbūs veterinarės patarimai

Planuojantiems kelionę lėktuvu su augintinu – svarbūs veterinarės patarimai

Naujausiais internetinės kelionių platformos „TripAdvisor“ duomenimis, lėktuvu su savo augintiniais kartu yra keliavę 53 proc. apklaustųjų. Nors analogiškos statistikos apie lietuvių įpročius nėra, ekspertai...

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

„Maxima LT“ pažeidė įsidarbinti norėjusio asmens su negalia teises

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo UAB „Maxima LT“ vadovybę dėl asmens su negalia diskriminacijos. Ji nustatė, kad įmonė pažeidė įstatymą neįdarbindama kandidatės su negalia. Tyrimą ...

Už atsakingą pasiruošimą rinkimams – padėka Jonavos r. savivaldybės rinkimų komisijai

Už atsakingą pasiruošimą rinkimams – padėka Jonavos r. savivaldybės rinkimų komisijai

Vyriausioji rinkimų komisija dėkoja atsakingiausiai rinkimams besiruošiančioms savivaldybių rinkimų komisijoms. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rengdamasi š. m. gegužės 26 d. Respublikos Prezidento r...

Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų. Patarimai tėvams, vaikams, darbdaviams

Jei įsidarbinti nori asmuo iki 18 metų. Patarimai tėvams, vaikams, darbdaviams

Vasaros metu vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų. Nenuostabu, kad įsidarbinant ar jau įsidarbinus kyla neaiškumų, taip pat tiek tėvams, vaikams, o ir darbdaviams rūpimų klausimų. ...

Z karta „įsitinklino“ – socialiniais tinklais naudojasi 99 proc. jos atstovų

Z karta „įsitinklino“ – socialiniais tinklais naudojasi 99 proc. jos atstovų

Bent vienu socialiniu tinklu per paskutinius 3 mėnesius Lietuvoje  naudojosi 77 proc. gyventojų, o Z kartoje – tokių naudotojų net 99 proc., rodo naujausias „Kantar“ Digital tyrimas. „Facebook“ toliau išlieka po...

Mokytojų apklausa: paauglių ekonomikos žinios vis dar šlubuoja, mokyti pradedama per vėlai

Mokytojų apklausa: paauglių ekonomikos žinios vis dar šlubuoja, mokyti pradedama per vėlai

Tarptautiniai tyrimai rodo, kad lietuvių – tiek suaugusiųjų, tiek paauglių – ekonominis raštingumas yra menkas. Tai patvirtina ir ekonomikos mokytojų apklausa. Iš apklausoje dalyvavusių trečdalio šalies ekon...

Gegužės 6-ąją prasidėjo išankstinis balsavimas rinkimuose bei referendumuose

Gegužės 6-ąją prasidėjo išankstinis balsavimas rinkimuose bei referendumuose

2019 m. gegužės 6 d. (pirmadienį) prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų. Rinkėjai, kurie dėl įvairi...

Sodų bendrijų keliai: ministerija neatskleidė esmės, savivaldybė bando judėti iš mirties taško

Sodų bendrijų keliai: ministerija neatskleidė esmės, savivaldybė bando judėti iš mirties taško

Gegužės 8 d. LR Susisiekimo ministerija paskelbė, kad lėšų sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms panoro mažiau nei pusė Lietuvos savivaldybių ir dėl tokio savivaldybių pasyvumo apie milijonas eurų liko nepaskirs...

Jonavietė D. Fomina pareiškė savo dukros globėjui įtarimus dėl smurto

Jonavietė D. Fomina pareiškė savo dukros globėjui įtarimus dėl smurto 3

Jonavietės Deimantės Fominos ir jos dukros istorijoje – nauji vingiai. Šią savaitę dėl dukros susigrąžinimo kovojanti mergina informavo Jonavos rajono policijos pareigūnus bei Kauno apskrities Vaiko teisių a...