Lietuvos diskgolfo federacija kartu su Molėtų diskgolfo klubu ir „DiscCity Team“ pirmą kartą Lietuvos istorijoje suorganizavo naujo, komandinio formato diskgolfo čempionatą. Tai pakankamai neįprastas žaidimo formatas individualaus sporto šakoje. Žaidėjams tai buvo nauja patirtis ir iššūkis, kovojant ne tik dėl savo rezultato, bet ir stengiantis dėl komandos, bei sergant už komandos draugus.

Komandiniame čempionate buvo taikoma ir neįprasta taškų skaičiavimo sistema. Sportininkai varžėsi su savo tiesioginiu oponentu iš kitos komandos, ir stengėsi sužaisti kiekvieną diskgolfo krepšį geriau už varžovą. Kiekvienas laimėtas krepšys (nesvarbu kokiu skirtumu) atnešė po vieną tašką. Komandas sudarė po 4 žaidėjus (iš jų privalomai viena mergina). Mačas prieš kitą komandą susidėjo iš trijų žaidimų – po du žaidėjus žaidė vienas prieš vieną, o dar du žaidėjai kovojo porų žaidime. Kiekvienas laimėtas žaidimas komandai atnešė du taškus, taigi viename mače komanda galėjo iškovoti 6 taškus.  

Čempionate dalyvavo 18 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Pirmąją čempionato dieną komandos varžėsi grupių etape. Jos buvo suskirstytos į 3 grupes po 6 komandas, taigi visos komandos sužaidė po 5 mačus. Grupių etape mačai buvo sudaryti iš 9 krepšių, taigi žaidimas vyko gana greitai, bet tuo pačiu ir įtemptai.

A grupėje aukščiausią žaidėjų reitingą turėjo ir favoritais buvo laikoma komanda „DiscCity Aceholes“. Bet su favoritų statusu nenorėjo susitaikyti vilniečių komanda „Diskų valdovai“. Šios dvi komandos susitiko paskutiniame grupių etapo ture. Prieš jų mačą „Diskų valdovai“ turėjo vieno taško pranašumą (21 ir 20 taškų atitinkamai), taigi “DiscCity Aceholes” buvo būtina pergalė tarpusavio dvikovoje, norint užimti pirmą vietą grupėje ir žengti į TOP4 komandų pusfinalį. „Diskų valdovai“ nebuvo pasiruošę nusileisti – Svetlana Kobec iškovojo pergalę prieš Guodą Vereniūtę, Lukas Tarasevičius nugalėjo Gabrielių Gricių. Šios dvi pergalės atnešė „Diskų valdovams“ 4 taškus, ir garantavo bendrą pergalę. Porų varžybose „DiscCity Aceholes“ Edgaras Čaikinas su Domu Šimkūnu įveikė Vytenį Čukauską su Vasilij Kobec. Iškovoti du taškai leido komandai tikėtis tapti geriausia antrą vietą užėmusia komanda, kuri taip pat patenka į TOP4.  

B grupėje savo pranašumą prieš kitas komandas demonstravo šios grupės reitingo lyderiai (ir antra komanda visame čempionate pagal žaidėjų reitingus) „Šveicarijos diskgolfo klubas“. Per visus penkis mačus jie prarado tik 4 taškus, ir surinkę 26 taškus užtikrintai žengė į TOP4 komandų pusfinalį. Antrą vietą šioje grupėje iškovojo Panevėžio komanda „AceHunters“, aplenkusi pagal reitingą aukštesne laikytą komandą „Giria mūsų“. Būtent pergalė tarpusavio dvikovoje 5:1 ir padėjo „AceHunters“ įsitvirtinti antroje vietoje, ir antrą čempionato dieną kovoti dėl 5 vietos.  

C grupėje aukščiausią žaidėjų reitingą turėjo komanda „DiscCity Juniors“, tačiau varžovai nebuvo linkę paisyti autoritetų. Likus paskutiniam turui grupių etape užtikrintai pirmavo komanda „Pajūrio miXas“, turėjusi 19 taškų. Dar trys komandos dalinosi 2-4 vietas – po 13 taškų turėjo „DiscCity Juniors“, „VŠį Gelbėkit medžius“ bei „Dishova“. Laukė labai įtempta kova paskutiniame grupių etapo ture. Reitingo lyderiai „DiscCity Juniors“ privalėjo pasiekti pergalė 6:0 prieš antro reitingo komandą grupėje “Pajūrio miXas”, ir netgi tikėtis palankių sau rezultatų kituose mačuose. Prieš sąlyginai silpnesnes komandas grupių etape taškus “barstę” “DiscCity” jaunuoliai, lemiamoje dvikovoje susikaupė ir atliko savo darbą – Darius Gricius įveikė Marių Rimkų, Andrė Pranukevičiūtė nugalėjo tituluotą varžovę iš pajūrio Oksaną Žukauskienę, ir Aurelijaus Zinkevičiaus/Adomo Brazausko pora įveikė Darių Žukauską su Egidijumi Kinčiumi. Iškovoti 6 taškai „DiscCity Juniors“ komandai leido pavyti „Pajūrio miXą“ turnyrinėje lentelėje, ir dėl pergalės tarpusavio mače užimti pirmąją vietą. Pajūrio komanda užėmė antrąją vietą.  

Antrą dieną vyko kovos pusfinaliuose ir finaluose, ir taip buvo išaiškinti visų 18 vietų laimėtojai. Finalinę dieną žaidimai buvo dvigubai ilgesni – buvai žaidžiamas pilnas 18 krepšių parkas.

Dėl 17 vietos kovojo mažiausiai taškų grupių etape surinkusios ir šeštąsias vietas užėmusios komandos – „TUK TUK Molėtai“ bei „Medkirčiai“. Finale sėkmė lydėjo parko šeimininkus, kurie pasiekė pergalę 6:0.

Kovoje dėl 13-16 vietų pusfinalius užtikrintai 6:0 laimėjo - “Melduose netoli kranto”, įveikusi komandą “17-tos skenduoliai”, bei “DG Geniai” nugalėję komandą „Vudžiai“. 15 vietą čempionate užėmė „17-tos skenduoliai”, kuriems pergalė finale atiteko tik pagal papildomus kriterijus. Jų mačas su “Vudžiais” baigėsi 3:3, tačiau aukštesnę vietą lėmė laimėta porų dvikova (komandiniame čempionate lygiųjų atveju pergalė porose vertinama kaip pranašumą suteikianti). 13 vietą iškovojo komanda „Melduose netoli kranto“, po labai įtemptos ir dramatiškos kovos iki paskutinio finalinio rato krepšio rezultatu 4:2 privertusi pasiduoti dar vieną molėtiškių komandą „DG Geniai“.  

Varžybose dėl 9-12 vietų pusfinaliuose vienodu rezultatu 4:2 pergales pasiekė – „Giria mūsų“ prieš komandą „Pušynas“, bei „Kreivarankiai žvairiai“ įveikę „VŠį Gelbėkit medžius“. Kovoje dėl 11 vietos prieš „Pušyną“ savo pranšumą rezultatu 4:2 įrodė VŠį Gelbėkit medžius“, o 9 vietą iškovojo „Kreivarankiai žvairiai“, taip pat 4:2 įveikę komandą „Giria mūsų“. 

Pusfinaliuose dėl 5-8 vietų taip pat virė atkakli kova. „AceHunters“ pasiekė pergalę 4:2 prieš „Dishova“, o varžybos tarp „Pajūrio miXo“ ir „Nieko tokio“ baigėsi lygiosiomis. Visgi į finalą dėl penktos vietos žengė „Nieko tokio“, kadangi jie pasiekė pergalę porų žaidime! “Pajūrio mixui” nepasisekė ir finale – jie rezultatu 2:4 pralaimėjo komandai “Dishova”, ir užėmė 8 vietą. „Dishova“ iškovojo septintąją. Mačas dėl 5 vietos taip pat klostėsi dramatiškai, ir baigėsi lygiosiomis. Bet šį kartą porų žaidimą komanda „Nieko tokio“ pralaimėjo, ir tenkinosi šeštąja vieta. Penktą vietą iškovojo „AceHunters“.

Lemiamos kovos dėl medalių ir naujai įsteigtos pereinamos komandinio čempionatų laimėtojų taurės vyko tarp TOP4 komandų. Čia pusfinaliuose susikovė „Šveicarijos diskgolfo klubas“ (2-as reitingas prieš čempionatą) prie „DiscCity Aceholes“ (1-as reitingas), bei „Diskų valdovai“ (6-tas reitingas) prieš „DiscCity Juniors“ (3-ias reitingas).

Pusfinaliuose taip pat netrūko dramos. „DiscCity Aceholes“, „šlubavę“ grupių etape, finalinę dieną susikaupė, ir gana užtikrintai 4:2 įveikė „Šveicarijos diskgolfo klubą“. Čia vienintelius du taškus „šveicarams“ iškovojo daugkartinė Lietuvos čempionė Mireta Jurgelevičiūtė, laimėjusi savo žaidimą rezultatu 7:4 prieš Guodą Vereniūtę. Kiti du žaidimai baigėsi G. Vereniūtės komandos draugų pergalėmis – Domas Šimkūnas 6:3 įveikė Matą Kieviną, o Edgaro Čaikino/Gabrieliaus Griciaus pora 8:3 nepaliko vilčių Renatui Simučiui/Miroslavui Jurgelevičiui.  

Kitame pusfinalyje žaidimas klostėsi pagal gero trilerio scenarijų. „Diskų valdovų“ atstovė Svetlana Kobec greičiausiai baigė savo kovą, kurioje užtikrintai įveikė jaunąją „DiscCity Juniors“ narę Andrę Pranukevičiūtę (8:2). Porų varžybose taip pat ilgai pirmavo S. Kobec komanda. Likus žaisti tris krepšius dar vienu tašku priekyje buvo Vytenio Čukausko ir Luko Tarasevičiaus duetas. Tuomet du krepšius iš eilės laimėjo „DiscCity Juniors” pora – Aurelijus Zinkevičius ir Darius Gricius, ir persvėrė rezultatą savo naudai. Paskutiniame krepšyje V. Čukauskas dar galėjo išlyginti žaidimo rezultatą, jei būtų pavykę pataikyti tolimą (~12 metrų) metimą į krepšį, tačiau metimas nepavyko, ir „DiscCity Juniors” laimėjo rezultatu 5:4. Nors žaidimai prasidėjo vienu metu, bet paskutinė kova šiame pusfinalyje dar buvo nepasibaigusi. Vasilij Kobec (“Diskų valdovai”) žaidė prieš “DiscCity Juniors” komandos kapitoną Adomą Brazauską. Likus vienam krepšiui rezultatas buvo lygus, ir tuo pačiu palankus “DiscCity Juniors” komandai.  To ko gero nežinojo A. Brazauskas, kuris paskutiniame krepšyje dar bandė išplėšti pergalę. Galiausiai ši kova taip ir baigėsi 5:5, ir bendras mačo rezultatas tapo lygus – 3:3. Dėl vienu tašku išplėštos pergalės porų žaidime kelialapį į didįjį finalą iškovojo „DiscCity Juniors“.

Savo sportinį pyktį „Diskų valdovai“ išliejo mažajame finale dėl 3 vietos. Nors V.Kobec/S.Kobec pora ir pralaimėjo savo žaidimą prieš M. Kievino/M. Jurgelevičiūtės duetą (5:7), tačiau vienetų varžybose dominavo „Diskų valdovai“ – V. Čukauskas 6:3 nugalėjo R. Simutį, o L. Tarasevičius pasiekė pergalę prieš M. Jurgelevičių. Bendras rezultatas – 4:2, ir bronzos medaliai atiteko “Diskų valdovams”. 

Didžiajame finale susitiko dvi “DiscCity” komandos – “DiscCity Aceholes” ir “DiscCity Juniors”. Viso čempionato favoritų statusą šį kartą pilnai pateisino “Aceholes”, pasiekdami pergalę 6:0 prieš savo „jaunuosius“ komandos draugus. E. Čaikinas laimėjo prieš A. Zinkevičių 5:3, G. Gricius pasiekė pergalę rezultatu 6:3 prieš savo tėtį D. Gricių („DiscCity“ komandos vadovas, atstovavęs „Juniors“ komandai), ir D. Šimkūno/G. Vereniūtės pora 7:3 nepaliko vilčių vieninteliams tikriems jaunimo atstovams „Juniors“ komandoje - A. Brazausko ir A. Pranukevičiūtės porai.

„Labai džiaugiuosi jog Lietuvos diskgolfo federacijai pavyko įgyvendinti dar vieną naujo formato čempionatą, ir tikiu kad pradėsime daug metų gyvuosiančią tradiciją. Žaidėjai buvo sužavėti naujos komandinės patirties savo individualioje sporto šakoje. Daugumai Lietuvos diskgolfo žaidėjų tai buvo pirma patirtis tokio formato varžybose. Esame labai dėkingi Molėtų miestui už įrengtą puikų ir daug iššūkių žaidėjams suteikiantį diskgolfo aikštyną, Molėtų diskgolfo klubui ir DiscCity komandai už varžybų organizavimą ir įgyvendinimą. Ir žinoma visiems rėmėjams – Molėtų savivaldybei, UAB „Geoverta“, „Saldus Duetas“ už įsteigtas dovanas ir prizus“, - po čempionato sakė Lietuvos diskgolfo federacijos prezidentas Mykolas Krasnickas.

Federacijos prezidentui antrino ir pirmųjų čempionų „DiscCity Aceholes“ kapitonas G. Gricius: „Manau, kad tai buvo puiki nauja patirtis daugumai Lietuvos diskgolfo žaidėjų. Pačiam jau buvo tekę atstovauti Lietuvos rinktinę dviejuose komandiniuose Pasaulio čempionatuose, todėl labai džiaugiuosi jog bendromis Lietuvos diskgolfo federacijos, Molėtų diskgolfo klubo ir mūsų „DiscCity“ komandos pastangomis komandinis čempionatas pagaliau pradėtas organizuoti ir

Lietuvoje. Girdėdamas teigiamus žaidėjų atsiliepimus tikiu, jog kitų metų čempionate dalyvaus dar daugiau komandų!”

Čempionato informacija  ČIA. 

 Martyno Žalos nuotraukos

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: