Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose šią savaitę pradedama nagrinėti palčiai žiniasklaidoje nuskambėjusi istorija, kai iš kavinės Jonavoje buvo išmestos trys moterys ir septynerių metų mergaitė, praneša Lietuvos žmogaus teisių centras. 

2022 m. liepą trys romų tautybės moterys kartu su mažamete mergaite užsuko į kavinę „Pilnas Pilvas“ Jonavoje. Tačiau vietoje maisto moterys  buvo pažemintos kitų klientų akivaizdoje: aptarnaujantis personalas užsakymo priimti nesutiko, teigdami, kad „čigonai yra kiaulės, visur prišiukšlina, todėl direktorius neleidžia jų aptarnauti“, bei pasiūlė maisto tik išsinešimui.

Moterys su tokiu diskriminaciniu elgesiu nesutiko, pradėjo filmuoti telefonu, prašydamos paaiškinti į kamerą, kodėl jos nėra aptarnaujamos.

Tuo metu iš kitų kavinės patalpų pasirodė stambus vyras, kuris panaudodamas jėgą prieš moteris jėgą, jas išmetė iš kavinės. Vienai moteriai išsilaisvinus, vyras ranka kirto į nugarą, o viskas vyko mažametės akivaizdoje. Iš pradžių kavinės atstovai žiniasklaidoje neigė, kad prieš moteris buvo panaudota jėga. Vėliau buvo paviešintas kitas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad fizinė jėga prieš moteris buvo naudota.

Plačiau apie šį atvejį galite skaityti ČIA. 

Praėjus beveik pusantrų metų po įvykio, ikiteisminis tyrimas baigtas ir Jonavoje pagaliau pradedama nagrinėti byla pagal Baudžiamojo kodekso 169 (Diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės).
 
Baudžiamosios bylos pagal šį Baudžiamojo kodekso straipsnį iškeliamos ypač retai, tik įtariant grubią diskriminaciją.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: