Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antrus metus iš eilės organizuoja nacionalinį konkursą moksleiviams „Skaidrumą kuriame kartu“ 2022, kuriame 8–12 klasių mokiniai kviečiami diskutuoti apie skaidrumo ir sąžiningumo svarbą miesto, miestelio ar kaimo bendruomenėse.

STT inicijuoto konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas.

Kūrybinius moksleivių darbus vertins konkurso komisija: STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausiasis specialistas Arvydas Vaitiekėnas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto asistentė dr. Elena Masnevaitė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Domantas Katelė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Karolina Pralgauskytė.

„Ar antikorupcinis sąmoningumas suderinimas su kūrybiškumu? Tikrai taip. Antikorupcinis sąmoningumas, kaip ir kūrybiškumas, yra įgūdis, kuris gyvenime labai praverčia, ypač kai reikia priimti sudėtingus sprendimus. Dalyviams reikės įsijausti į realistiškas, gyvenimiškas situacijas ir pasvarstyti, kokią įtaką mūsų sprendimai turi tiems, su kuriais gyvename kartu – savo valstybėje ir artimiausioje bendruomenėje“, – sako konkurso komisijos narys, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas.

Norintys dalyvauti konkurse mokiniai kviečiami atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą ir kartu su bendraklasiais atlikti kūrybinį darbą. Dalyvaujantys gali pretenduoti į tris nominacijas: klasė „Skaidrumo lyderė“, klasė „Skaidrumo skleidėja“ ir mokykla „Skaidrumo bendruomenė“.

Konkurso nuostatus ir daugiau informacijos apie svarbiausias datas galite rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: