Šią savaitę Ruklą pasiekė pirmieji nameliai, skirti nelegaliems migrantams apgyvendinti.

Konteinerinių namelių miestelis statomas laisvoje valstybinėje žemėje šalia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) priklausančio Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro (PPC).

Šią savaitę atvežti pirmieji konteineriniai nameliai šiandien nukeliami nuo sunkvežimių priekabų ir statomi tam skirtoje aikštelėje.

Kaip yra skelbta anksčiau, laikinajame konteinerių miestelyje, kur bus apie 100 konteinerinių namukų, apsigyvens iki 500 pabėgėlių. SADM yra patikinusi, kad tai bus šeimos su mažamečiais, negalią turinčiais vaikais ir nelydimi nepilnamečiai - tik labiausiai pažeidžiamos žmonių grupės.

Miestelio teritorija jau dabar saugoma Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, netrukus ji bus aptverta, apšviesta. Policija taipogi jau sustiprino patruliavimą Rukloje.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4124 migrantai. Dėl išaugusios neteisėtos migracijos paskelbta ekstremali situacija. Neteisėti migrantai jau anksčiau buvo apgyvendinti Alytaus miesto ir rajono, Ignalinos, Varėnos bei Lazdijų rajonų savivaldybių suteiktose patalpose. Sulaikytųjų apgyvendinimas vyksta ir VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokykloje Medininkuose bei VSAT užkardose, o nelydimi nepilnamečiai perkeliami į Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje.

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: