Rugpjūčio viduryje sveikatos apsaugos ministro, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos pasirašytuose sprendimuose, dėl ugdymo įstaigų organizavimo būtinųjų sąlygų, siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, buvo įrašytas draudimas į švietimo įstaigą atvykti asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ar kitų užkrečiamų ligų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir sloga. Būtent pastarasis ligos požymis sukėlė nemažai problemų tiek vaikams, tiek jų tėvams - ugdymo įstaigos turėjo teisę neįleisti vaikų į darželius ar mokyklas, vos tik jiems pasireiškė sloga.

„Mano vaikas turi problemų su nosies pertvara, todėl, kai tik atvėsta oras, jam prasideda slogavimas, kartais ir kosulys. Dėl to pastarąją savaitę sūnus mokosi namuose, nes mokykla jo nebepriėmė, o ir nuotolinio mokymo nėra – atliekami tik namų darbai“, - savo patirtimi dalijosi berniuko, kuris mokosi vienoje iš Jonavos mokyklų, tėvas.

„Dukrai pasireiškusi alergija davė pagrindą neleisti jos į pamokas. Čiaudulys, sloga ir jokios temperatūros – nejau tai priežastis neįleisti mergaitės į klasę, kai aiškiai sakoma, jog tai alergija“, - pasakojo gimnazistės mama.

„Klasėje turbūt puse vaikų sloguoja, čiaudi, šniurkščioja ir tai normalu, nes orai permainingi, o ne kokia tai korona. Tačiau vienai mokytojai tai pasirodė įtartina ir dabar dauguma mokinių tupi namuose“, - teigė pradinio ugdymo programą Jonavoje besimokančio pradinuko mama.

Rugsėjo 22 dieną atnaujinti penki A. Verygos sprendimai dėl prevencinių priemonių organizuojant ikimokyklinį ir priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį, neformalų ugdymą, ugdymą aukštosiose, profesinėse mokyklose ir suaugusiųjų švietimo įstaigose. Naujuose sprendimuose nebelieka vieno iš ligos požymių – slogavimo. Tai reiškia, kad sloga nebėra priežastis nelankyti mokyklos. Taipogi, naujuose sprendimuose kai kurie reikalavimai švietimo įstaigų vadovams yra išdėstyti detaliau. Šie sprendimai įsigaliojo rugsėjo 23 d. 

Detaliau su atnaujintais A.Verygos sprendimais dėl tvarkos ugdymo įstaigose galite susipažinti žemiau pateiktose nuorodose:

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: