Praėjusiais metais paaiškėjo, kad laikinoji žiedinė sankryža, buvusi P. Vaičiūno bei Žemaitės gatvių sankirtoje, virs į Lietuvoje dar nematytą ,,žiedą". Tuomet pranešta, kad minėtoje vietoje bus įrengiama pirmoji Lietuvoje žiedinė sankryža su integruotu dviračių taku. Čia pat akcentuota, kad bus atliekami ir paprastieji Žemaitės g. atkarpos bei Vaičiūno g. atkarpos remonto darbai (plačiau skaitykite čia). Dėmesys eismo sąlygom, regis, turėtų džiuginti vairuotojus, tačiau vakar nubraižytos linijos jau sukėlė nerimą daliai vairuotojų - portalas jonavoszinios.lt sulaukė pasipiktinusių gyventojų skambučių: negailima kritikos nei naujai subraižytoms automobilių parkavimo vietoms, nei kelio ženklinimui.

Vertina neigiamai

,,Grįžau po darbo namo ir pamačiau, kad Žemaitės gatvėje subraižyta daugybė linijų. Važiuojamoji dalis - gerokai susiaurinta. Jei teisingai suprantu, palei šaligatvį važiuos dviračiai, tada bus statomi automobiliai, už kurių - važiuos transporto priemonės. 

Visų pirma, labai abejoju, kad ten stovintys automobiliai bus saugūs - siaura kelio dalis kelia pavojų, jog važiuojančios transporto priemonės nutrankys kokius veidrodėlius, o iš kitos pusės - dviratininkai, turėsiantys laviruoti tarp mašinų ir kelkraščio borto. Jei koks susvirduliuos - turėk bėdą. 

Antra, Žemaitės gatvėje žmonės statydavo automobilius iš abiejų pusių. Dabar galima tik vienoje... Ar čia taip gerinamas gyventojų gerbūvis? O gal mūsų valdžia nori gyventojams padaryti papildomų parkavimo vietų? Kitu atveju, reiks mašinas neštis namo.

Trečia, ar tikrai galvojam, kad visi dviratininkai tiek atsakingi, kad visi mokės naudotis nauja žiedine sankryža? Puikiai matome, kaip dalis jų kelia pavojų keliuose ir dabar: važiuoja per perėjas ir pan. 

Mačiau, kad tokia pat nesąmonė subraižyta ir P. Vaičiūno gatvėje. Gal aš kažko nesuprantu, bet dabar man ir pikta, ir liūdna. Pamačius tokias naujoves, norisi pasakyti tik ironišką ačiū ", - savo nuomonę išdėstė jonavietė Milda.

Panašių užklausų nuo vakar sulaukta ir daugiau.

Tikisi įvesti daugiau aiškumo

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės statybų, remonto ir architektūros skyriumi paaiškinta, kad sprendimas subraižyti linijas tiek P. Vaičiūno tiek Žemaitės gatvėse buvo priimtas siekiant įvesti daugiau aiškumo.

,,Gatvės buvo labai plačios ir nesuprasi ar ten reikia važiuoti viena, ar dvejomis juostomis. Jei norėdavai išsukti iš šalia esančių gatvių, siekiant įvertinti eismą, reikėdavo išvažiuoti į sankryžą ir ,,iškišti" pusę automobilio į kelią. Dėl to nusprendėme aiškiai pažymėti važiuojamąją dalį, subraižant vietas automobiliams, jog jų parkavimas būtų tvarkingas.

Šalia bus ir dviračių juosta. Mes negalime stovėti vietoje ir turime pagalvoti ne tik apie automobilius", - pasakojo minėto skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas.

Galutiniame rezultate gatvės bus sužymėtos ne tik linijomis, bet ir papildomu spalvinimu, atskiriant dviračių juostą.

,,Norėjosi, kad aiškumas būtų įvestas nepanaudojant daug lėšų ir nevykdant kažkokių grandiozinių projektų", - teigė M. Petrauskas.

Per daug automobilių?

Atkreipus dėmesį, kad vairuotojai piktinasi dėl sumažėjusios vietos automobilių parkavimui,  M. Petrauskas tikina,  kad jos, net ir padidinus aikšteles, niekaip nepakanka. 

,,Kiek kalbame ir su kolegomis iš užsienio, didžiausia problema dėl automobilių parkavimo yra ne vietos trūkumas, o tas, kad žmonės turi po kelis automobilius ir būtinai visi veržiasi statyti juos kuo arčiau namų. Yra ir tokių, kurie aikštelėse parkuoja parduodamas transporto priemones.

Ši problema, ko gero, išsispręstų paskatinus gyventojus turėti tik nuolat naudojamus ir reikalingus automobilius. Reikėtų diskutuoti kaip tai padaryti...", - kalbėjo Statybų, remonto ir architektūros skyriaus vedėjas.

Kilo ginčas

Naujasis gatvių braižymas - atskiras projektas, tačiau čia, ko gero, daugumai rūpi ir klausimas, kada bus baigtas žiedinės sankryžos remontas?

,,Kai mes išmatavome žiedinės sankryžos dangą, pamatėme, kad ji nėra tokia kokia turėtų. Tuo tarpu rangovas, matavimus atlikęs kitoje vietoje, gavo rezultatus, rodančius, jog darbai atlikti tinkamai.

Mes suinteresuoti, jog viskas būtų atlikta kokybiškai, na o rangovas nenori atlikti taisymų savo lėšomis. Dėl to kilo ginčas, kuris viską pristabdė", - pasakojo M. Petrauskas.

Portalas jonavoszinios.lt primena, kas šių metų sausio 10 d. rajono savivaldybė yra skelbusi, kad nauja žiedinė sankryža P. Vaičiūno ir Žemaitės gatvėse bus įrengta ir atidaryta eismui šių metų gegužės mėnesį. Sutartis su rangovu sudaryta iki birželio mėnesio.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: