Į žiniasklaidos rankas balandžio mėnesio pradžioje pakliuvo įtartinas radinys, dėl kurio teisėtumo teko aiškintis iki pat gegužės mėnesio.

Įtartinas radinys - kramtomosios gumos „JET gum ZUCKERFREI WHITE“ plastikinė pakuotė pažymėta Lidl logotipu. Rodos – nieko čia keisto. Tačiau ją žiniasklaidai perdavusi moteris teigė, kad kramtukės dėžutė buvo konfiskuota iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro (RPC) gyventojų, kurie ją parsisiuntė paštu. O kas keisčiausia, kad atidarius užplombuotą pakuotę, jos  viduje, tarp kramtomosios gumos, rastos neaiškios kilmės, žalios spalvos, apvalios tabletės. Kilus įtarimams dėl neteisėtų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų, tabletės su kramtomąja guma ir dėžute perduotos policijai, bet apie tai vėliau.

Įsigytos ne Lietuvoje

Kilo nemažai klausimų. Kaip užplombuotoje pakuotėje galėjo atsirasti tabletės? Gal tai buvo gamintojo klaida ar brokas? Apžiūrint kramtukės dėžutę galima spėti, jog ji paštu atkeliavo  iš Vokietijos, tad pakuotę puošęs „Lidl“ logotipas paskatino kreiptis į šį prekybos tinklą, kurio teiravomės,  ar ir Lietuvoje, Jonavoje platinamos šios kramtomos? Ar jie nėra gavę panašių pranešimų apie viduje rastus ne tuos produktus? Gal visos pakuotės atšauktos iš apyvartos?

Vaizdų peržiūra

„Šis produktas buvo įsigytas ne „Lidl“ parduotuvėse Lietuvoje, kadangi ant jo matomas ne mūsų šalies ženklinimas. Informacijos, jog šis produktas būtų atšauktas kitose „Lidl“ šalyse ar skundų Lietuvoje, taip pat nesame gavę. Kadangi prekė buvo įsigyta ne Lietuvoje, plačiau situacijos pakomentuoti negalėtume“, - situaciją komentavo  „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Negali patvirtinti

Visuose Lietuvos pabėgėlių apgyvendinimo centruose užsieniečiams galioja tam tikri draudimai ir apribojimai, vienas iš jų - centre apgyvendintiems asmenims "draudžiama gaminti, įsigyti, laikyti ir platinti alkoholinius gėrimus, narkotines, psichotropines, nuodingąsias ar kitas svaigiąsias medžiagas, taip pat vartoti alkoholinius gėrimus, nuodingąsias ar kitas svaigiąsias medžiagas, o be gydytojo paskyrimo – narkotines ir psichotropines medžiagas". 

Kalbant apie konfiskuotą kramtomąją gumą, kilo klausimas, kodėl ji buvo perimta iš Ruklos užsieniečių? Juk užplombuotoje pakuotėje nesimato, kas viduje. Nejau Ruklos PPC teritorijoje esančioje parduotuvėje užsieniečiams  draudžiama įsigyti ar paštu siųstis maisto ar kitus produktus? 

„Vadovaujantis Pabėgėlių priėmimo centro „Siuntų ir piniginių lėšų perdavimo tvarka“ užsieniečiams draudžiama siųstis maisto produktus ir įvairius gėrimus. Gauti siuntiniai yra atidaromi dalyvaujant siuntos gavėjui ir socialiniam darbuotojui. Paaiškėjus, kad siuntos turinys yra draudžiamas, jis yra utilizuojamas prie gavėjo. Šiuo atveju negalime patvirtinti, jog ši kramtoma guma tikrai yra iš Pabėgėlių priėmimo centro“, - teigė Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro komunikacijos specialistė Kristina Baradinskienė.

Neapseita be policijos, prokuratūros ir specialisto tyrimo

Kaip minėta straipsnio pradžioje, kilus įtarimams dėl neteisėtų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų, tabletės su kramtomąja guma ir dėžute perduotos policijai. Kauno apskrities VPK Jonavos r. policijos komisariate buvo pradėtas ikiteismini tyrimas ir po mėnesio gauta tyrimo išvada.

„Ikiteismini tyrimas motyvuotu prokuroro nutarimu nutrauktas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p., kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, nes ikiteisminio tyrimo metu atlikus objektų tyrimą (Jūsų pateiktos kramtomosios gumos ir 3 vnt. tablečių) gauta specialisto išvada, kurioje nurodyta, kad pateiktų objektų sudėtyse narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių) nerasta“, - rašoma Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus (Jonava) prokurorės Oksanos Gabrilaitienės atsakyme.

Kokios tai buvo tabletės taip ir lieka nežinia. Prokuratūra  daugiau specialisto išvadų dėl tablečių sudėties nepateikė. Kaip žalios tabletės pateko į kramtomosios gumos dėžutę ir kokiu tikslu jos ten patalpintos - belieka tik spėlioti.

Vaizdų peržiūra

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: