Kaip skelbiama Statistikos departamento koronaviruso protrūkių* švieslentėje, kurią galite rasti ČIA, Jonavos rajone iš viso aktyvių protrūkių fiksuojama 15, kuriuose pirminių susirgimo atvejų – 59.

Aktyvūs protrūkių židiniai fiksuojami ir baldų gamybos įmonėje (3 susirgimai), apsaugos įmonėje (5 susirgimai), taip pat švieslentėje žymimi ir kiti vis dar rusenantys, tačiau po truputį blėstantys židiniai.

Pats naujausias ir didžiausias protrūkis, anot Statistikos departamento švieslentės, fiksuojamas Jonavos rajono socialinėje įstaigoje, Ruklos globos namuose. Šioje įstaigoje nuo sausio 7 iki 13 dienos fiksuota 15 pirminių susirgimo atvejų, nustatyti 5 didelės rizikos atvejai.  Ar tai "Omicron" atmaina, paaiškės vėliau, atlikus detalesnius tyrimus.

Kaip skelbia Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, nors atrodo, kad „Omicron“ atmaina yra labiau užkrečiama nei kiti variantai, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės (JK) ir kai kurių ES šalių tyrimai rodo, kad rizika patekti į ligoninę užsikrėtus „Omicron“ atmaina yra mažesnė. Remiantis šiais tyrimais, rizika būti hospitalizuotam šiuo metu siekia nuo trečdalio iki pusės deltos varianto rizikos.

Bendra situacija rajone

Sausio 14-osios dienos duomenimis, šiuo metu koronavirusu iš viso serga 438 jonaviečiai. Per vakar nustatyti 78 nauji užsikrėtimo atvejai ir registruoti 25 pasveikimai.  Vakar dieną naujų mirčių nefiksuota. Per vakar parą pasiskiepijo 158 jonaviečiai, pakartotinai iš jų – 138.

*Protrūkiu dažniausiai vadinami du ar daugiau tarpusavyje laiko ir vietos požiūriu susiję tos pačios ligos, kuria užsikrečia žmonės, atvejai.

Protrūkio atvejai gali būti klasifikuojami į pirminius, antrinius ir t. t. Tai reiškia, kad dalis atvejų bus registruoti protrūkio atsiradimo vietoje (pavyzdžiui, sveikatos priežiūros įstaigoje), o kiti atvejai gali išplisti šeimose ar kitur, kur įvyksta susirgusio ir sveiko asmens sąlytis.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: