Dvi Jonavos jaunuolių grupės baigė 2022 m. rugsėjį prasidėjusią naują kognityvinę elgesio korekcijos programą „Equip“, skirtą nepilnamečiams, turintiems elgesio sunkumų ir linkusiems nusikalsti. 

Šią programą Jonavoje inicijavo rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Evelina Darvidė, programos tikslas – mokyti jaunuolius mąstyti ir elgtis atsakingai, prisiimti asmeninę atsakomybę už savo elgesį, motyvuoti ir įgalinti juos teikti pagalbą vienas kitam.

Užsiėmimus 14–18 metų paaugliams vedė atestuotos grupės psichologės, apmokytos „Equip“ programos mokytojos Kristina Verseckienė ir Jūratė Beniulienė, Jonavos rajono socialinių paslaugų centro ir Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro psichologės, turinčios ilgametę paauglių ir tėvų konsultavimo patirtį.

„Equip“ programą sudaro 45 užsiėmimai: 30 ugdomųjų (pykčio valdymo, mąstymo klaidų koregavimo, socialinių įgūdžių, socialiai atsakingų sprendimų priėmimo) ir 15 savitarpio pagalbos.

„Pažymėtina, kad Jonavoje elgesio keitimo programos iki tol nepilnamečiams nebuvo, todėl jos įgyvendinimas buvo ypatingai svarbus ir kaip viena iš galimų priemonių taikant minimalias priežiūros priemones nepilnamečiams, svarstant vaiko gerovės komisijoje nepilnamečio padarytas nusikalstamas veikas, elgesio problemas ar tiesiog pagal poreikį iškilus sunkumams.

Galima pasidžiaugti, kad dėl galimybės dalyvauti programoje teiravosi ir ugdymo įstaigų specialistai, tėvai. Užsiėmimų metu jaunuoliai susipažino su pykčio valdymo būdais ir kitomis kognityvinėmis elgesio technikomis. Vaikai kartu ne tik mokėsi, įgijo naujos patirties, bet ir pažino vieni kitus, užsiėmimų metu tapo tikra komanda“, - sako E. Darvidė.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė dėkoja savivaldybės administracijai už iniciatyvos palaikymą, Jonavos rajono Socialinių paslaugų centro direktorei Valentinai Demidenko, psichologei Jūratei Beniulienei, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro direktorei Emilijai Markucevičienei ir psichologei Kristinai Verseckienei už glaudų ir prasmingą bendradarbiavimą bei Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriui Vaidui Dranseikai už galimybę užsiėmimus vesti mokykloje.

Jonavos r. savivaldybės info. 

Pexels.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: