Netrukus startuos jau septynioliktąjį kartą Lietuvoje rengiamas Konstitucijos egzaminas, kasmet suvienijantis įvairaus amžiaus Lietuvos piliečius iš viso pasaulio. Dalyvių šiemet laukia specialūs prizai, o konstitucinių žinių patikrinimui pradėti ruoštis kiekvienas gali jau dabar.

Jau spalio 25-ąją visoje Lietuvoje vyks Teisingumo ministerijos rengiamas Konstitucijos egzaminas. Pasitikrinti žinias šiemet kviečiami visi: tiek pirmą kartą egzaminu susidomėję, tiek kiekvienais metais jame dalyvaujantys šalies ir pasaulio piliečiai ir gyventojai. Visus, mylinčius savo šalį ir norinčius dar geriau išmanyti Konstituciją, dalyvauti egzamine skatina Teisingumo ministerija ir iniciatyvos globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Itin didelis piliečių aktyvumas 

Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos teigimu, žmonių entuziazmas dalyvauti Konstitucijos egzamine kiekvienais metais vis didėja. 

„Per 16 Konstitucijos egzamino gyvavimo metų savo žinias pasitikrino jau apie 450 tūkst. žmonių. Džiaugiuosi, kad egzaminas toli gražu nepraranda savo aktualumo ir šiais metais taip pat laukiame didelio piliečių aktyvumo“, – pažymi E. Dobrowolska. 

Teisingumo ministrė priduria, kad Konstitucijos išmanymas neturi amžiaus ribų, todėl dalyvauti egzamine yra kviečiami visi – nuo moksleivių iki senjorų. Be to, atnaujinant žinias apie Konstituciją ir jos vertybes, laimi ne tik egzamino dalyviai, bet ir visa valstybė.

„Tegul ši teisinių žinių iniciatyva bus lyg pilietiškumo ir demokratijos olimpiada. Pažindami savo Konstituciją tampame atsparesni nepagrįstoms jos interpretacijoms bei įgauname daugiau jėgų ją ginti“, – pabrėžia ministrė.

Jau galima pradėti ruoštis 

Pradėti ruoštis artėjančiam Konstitucijos egzaminui galima jau dabar. Egzamino internetinėje svetainėje siūloma išbandyti virtualų treniruoklį – jame pateikiamos 2022 metų egzamino užduotys, kurios leidžia kiekvienam iš anksto pasitikrinti savo žinias.

Egzaminas vyks 2023 m. spalio 25 d. nuo 8 iki 15 val. (Lietuvos laiku), jis bus laikomas interneto svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt. Žinių patikrinimą sudarys uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas, o užduotims atlikti bus skirta iki 45 minučių.

Šiais metais bus nominuoti: geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases), geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo, vyriausias dalyvis, geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis, geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo bei aktyviausia mokykla.

Laimėtojai bus apdovanoti specialiais vertingais prizais. Šiemet nugalėtojams bus dovanojamos 50 eurų nominalo kolekcinės aukso monetos, skirtos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, planšetiniai kompiuteriai, belaidės ausinės, momentiniai fotoaparatai bei išmanieji laikrodžiai. Laimėtojai bus paskelbti per 2 darbo dienas po egzamino. 

Iniciatyvos organizatorius – Teisingumo ministerija. Globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Informacinis partneris – LRT.

Teisingumo ministerijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: