Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?
SPA 31
2019-10-31 09:42 2019

Spalio 25 dieną publikavome straipsnį „Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?“, kuriame buvo ieškomi atsakymai į gyventojų klausimus dėl Chemikų g. akligatvio statybų ir nepatogumų aplinkinių namų gyventojams, tačiau savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra tuomet pateikė „sausus“ paaiškinimus, kurie beveik nieko neatskleidė. Tą pastebėjo tiek socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai, tiek ir klausimą pateikęs jonavietis Tomas, kuris panoro pratęsti šią temą.

Aštrūs „Facebook“  komentarai

Paviešinus straipsnį tinkle „Facebook“  - nestigo aštrių komentarų:

Gyventojų problemos jiems??????? Argi kada rūpėjo?

„Man susidaro vaizdas, kad žmogus, kuris nesugeba atsakyti į užduotus klausimus iš medžio iškritęs ar iš kosmoso nusileidęs. Užduoti labai paprasti klausimai į kuriuos nesunku atsakyti žinant atsakymus. Gyvenu tame rajone ir man labai aktualūs šitie klausimai. Tai jei nesusikalbėsim su šiuo žmogumi, kalbėsim tiesiogiai su meru, gal jis kažką atsakys. O tie planai tik dėl vaizdo, nes jau viskas ir taip anksčiausiai buvo suplanuota ir niekas nebūtų keičiama“, - komentavo Ingrida, o jai antrino internautė Daiva, teigdama, kad pastebėjimas teisingas, o planas parengtas ir nieks į paprasto žmogaus nuomonę nekreipia dėmesio.

„Gyventojų problemos jiems??????? Argi kada rūpėjo?“, - rašė Vale. 

„Jie ten pirma klombus sudės ir gėlytes sukiš, dar kokią lesyklą įkels į medį , o tada bus pavargę jau, arba pamiršę ką čia išvis sugalvoję daryt buvo. Arba neliks lėšų. Arba bankrotą paskelbs. Ir viskas tęsis kaip turi tęstis. Jie daro jie žino, o kitiems nebūtinai. Nepatinka, galit pacypaut, bet pavargsit ir nustosit. Džiaukitės , kad tik gatvė... o ne buto langai užplerzoti“, - teigė Jolanta.

Sunki teksto suvokimo užduotis?

Praeitą kartą Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra teigė, kad į papildomus klausimus atsakyti negali, nes jie nėra konkretūs, labiau teiginiai, nei klausimai ir paprašė ateityje aiškiai ir konkrečiai formuluoti juos. Siųstų klausimų autoriui Tomui taipogi neįtiko toks atsakymas, tad Rimkų gyventojas atsiuntė juos pakartotinai.

Matosi, kad tarnautojui sunki yra teksto suvokimo užduotis, ir jis skirtas ne tam, kad išspręstų susidariusias problemas, o tam, kad jas užglaistytų.

"Norėčiau pratęsti temą apie Chemikų g.134 namo kiemo remontą. Matosi, kad tarnautojui sunki yra teksto suvokimo užduotis, ir jis skirtas ne tam, kad išspręstų susidariusias problemas, o tam, kad jas užglaistytų. Pabandysiu suformuluoti klausimus su klaustukais sakinio gale.

  1. Ar gali į klausimus atsakyti kažkas iš sprendimą priimančių ? (Nes atstovas tik bando pateisinti jau priimtus sprendimus).
  2. Ar galima šį probleminį klausimą užduoti komisijai, kuri sprendžia kiemų renovaciją ir gauti iš jos atsakymą?
  3. Ar gali išimtiniu atveju priimti sprendimą sutvarkyti tuos akligatvio kiemus, prie kurių vienintelis privažiavimas bus tik naujas kelias? (Kiekvienais metais važiuodavo lopyti jau sulopytos asfalto dangos) Nauja danga laikytų ilgiau.
  4. Buvo minėta, jog gyventojai galėjo pateikti savo pastebėjimus. Norint tai padaryti, turi stebėti ir sekti kas ką dirba ir pats turėti daug laiko. Kiekvienas turi dirbti savo darbą. O ar neturėtų būti atvirkščiai, kad visiškai pertvarkant mikrorajono dalį, projektuotojai ir visi pasirašiusieji leidimus, išeitų iš kabinetų pažiūrėti kaip atrodys bendras vaizdas? Tikrai galima šiais laikais informuoti kelių namų gyventojus aktualiais klausimais.
  5. Negi neužtenka tokių nepatogumo kaip Kauno g. saugumo salelių su kuoliukais įrengimo, Prezidento g. parkavimo sumažinimo, Vasario 16-osios g. susiaurinimo pamokų?
  6. Ar visus tuos sprendimus priėmė komisija, kurioje dalyvauja dauguma tų pačių asmenų?....", - klausimus formuluoja Tomas.

Atsakymas tikslesnis?

Pagal savivaldybės galiojančią tvarką, su savivaldybės specialistais rekomenduojama bendrauti klausimus siunčiant Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojui Evaldui Utyrai. Pastarajam skaitytojo Tomo klausimai ir nusiųsti. Ilgai nelaukus – gautas atsakymas, o ar tikrai tikslesnis?

Ilgai nelaukus – gautas atsakymas, o ar tikrai tikslesnis?

„Siunčiu Jonavos r. savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vyr. specialisto Vaido Zakarausko paaiškinimą apie tai, kas ir kaip priima sprendimus dėl naujų gatvių tiesimo ir kiemų remonto bei kaip buvo priimtas sprendimas tiesti naują gatvę tarp Chemikų gatvės ir Chemikų g. 138 a“,- rašo E.Utyra.

Persiųstame vyr. specialisto Vaido Zakarausko laiške rašoma:

„Nauja Chemikų ir Kulviečio gatvių jungtis buvo numatyta Jonavos miesto bendrojo plano sprendiniuose, kuriuos patvirtino Jonavos rajono savivaldybės taryba 2011 m. vasario 17 d. sprendimu Nr. 1TS-47.

Vadovaujantis suderinto Bendrojo plano sprendiniais ir turint tikslą suformuoti sklypus prie esamų daugiabučių namų, numatyti bendrojo naudojimo teritorijas ir tinkamai išspręsti susisiekimo ir inžinerinę infrastruktūrą, 2015 m. buvo parengtas teritorijos, esančios tarp Chemikų, Vasario 16-osios gatvių, Rimkų kvartalo šlaito ir J. Vareikio pagrindinės mokyklos Jonavos mieste, Detalusis planas, suderintas Jonavos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos ir patvirtintas Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus.

2018 m. pabaigoje, vadovaujantis minėto Detaliojo plano sprendiniais, buvo parengtas „Gatvės tarp Chemikų gatvės ir Chemikų g. 138 a, Jonavoje statybos projektas“, kuris taip pat yra suderintas ir jam 2018-12-31 yra išduotas statybą leidžiantis dokumentas (Nr. LSNS-25-181231-00085).

Naujos gatvės statybos tikslas yra pagerinti susisiekimą nuo pagrindinės Chemikų gatvės iki Chemikų g. 130, 132, 134 daugiabučių namų ir darbo biržos pastato Nr. 138A, taip pat sumažinti triukšmą, taršą, padidinti pėsčiųjų ir autotransporto judėjimo saugumą apie 10-ies daugiabučių namų kvartale.

Šiuo projektu numatyta apie 50 naujų automobilių parkavimo vietų, suprojektuoti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, naujai apželdinama teritorija. Įrengus naują gatvę, numačius lėšas, bus galima atlikti kitus minimo daugiabučių namų kvartalo kiemų sutvarkymo darbus, kas iš esmės pagal norminius reikalavimus ir galimybes buvo išspręsta parengtame Detaliajame plane“.

Ar bus verdiktas?

Ne, jo nebus. Nesiimam vertinti ir daryti išvadų, ar į skaitytojo Tomo klausimus pateikti visi reikiami atsakymai. Nenorom peršasi išvada, kad Tomo pateikti klausimai ir atsiųsti atsakymai – nelabai turi sąsajų. Galime tik pasikartoti - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Skaitytojas: Baldininkų gyvenvietė valdžiai nerūpi?

Skaitytojas: Baldininkų gyvenvietė valdžiai nerūpi? 1

Jonavos  gyventojas išdėstė aibę problemų, kurios yra Jonavos Fabriko mikrorajone, dar vadinamame Baldininkų arba Pasiolko gyvenvietėje. Anot skambinusiojo Vitalijaus, gyvenvietė pamiršta, lyg koks užkampis ...

Kirpėjos pakraupusios bei įbaimintos: Leido dirbti tam, kad surinktų baudas?

Kirpėjos pakraupusios bei įbaimintos: Leido dirbti tam, kad surinktų baudas? 4

Kelios kirpėjos pasakoja, kad „Jonavoje galioja savi įstatymai, apie kuriuos turbūt net pats Veryga nežino.“ Anot neseniai į darbą grįžusių kirpėjų, Jonavoje su patikrinimais „siautėja“ Nacionalinio visuomen...

Pranas: „Norfos“ Achilo kulnas – taromatas

Pranas: „Norfos“ Achilo kulnas – taromatas 1

Darbo reikalais į Jonavą atvykęs ir čia apsistojęs Pranas teigia, kad Rimkuose esančio prekybos centro „Norfa“ Achilo kulnas (silpnoji vieta) – dažnai neveikiantis, sugedęs taromatas. Anot jonavoszinios.lt p...

Netikėtą raštelį pašto dėžutėje radusi jonavietė: ,,Geri žmonės niekur nedingo. Jie - čia pat"

Netikėtą raštelį pašto dėžutėje radusi jonavietė: ,,Geri žmonės niekur nedingo. Jie - čia pat" 4

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Lina, kuri pasakojo, kad vakar močiutės pašto dėžutėje rastas raštelis ją maloniai nustebino - pastarajame kreipiamasi į senolę su siūlymu padėti. Nors Lina tiki...

Jonavietė jaudinasi dėl iš Azijos grįžtančio sūnaus: Ar yra dar kokių nors reikalavimų be saviizoliacijos?

Jonavietė jaudinasi dėl iš Azijos grįžtančio sūnaus: Ar yra dar kokių nors reikalavimų be saviizoliacijos?

Kai šalyje vis pratęsiamas karantinas, o Valstybės ekstremaliųjų situacijų centras nuolat atnaujina saugumo reikalavimus, kartais būna sudėtinga spėti viską suprasti ir laikytis nurodymų. Matomai tokioje než...

Ruklos gyventojai: Nebeliko vietos interesantų automobiliams parkuoti

Ruklos gyventojai: Nebeliko vietos interesantų automobiliams parkuoti 1

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė Ruklos gyventojų prašymo padėti spręsti klausimą dėl automobilių parkavimo prie įstaigų ir galimų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų. Nebeliko vietos...

Praplatino aikštelę ir uždraudė parkuotis?

Praplatino aikštelę ir uždraudė parkuotis? 3

Chemikų g. 45 daugiabučio namo kiemo automobilių aikštelę nuspręsta "išmarginti geltona eglute" po to, kai ji buvo praplatinta. Šio namo gyventojai taip ir liko nesupratę - koks tuomet buvo tikslas didinti a...

Skaitytojų nuomonė apie celibatą ir kunigams taikomą draudimą tuoktis – kone vieninga

Skaitytojų nuomonė apie celibatą ir kunigams taikomą draudimą tuoktis – kone vieninga 2

Šią savaitę rubrikoje ,,Vieša nuomonė“ klausėme jonaviečių, ką jie mano apie kunigams taikomą draudimą tuoktis, celibato reikalavimą? Minėtas klausimas sulaukė nemenko skaitytojų dėmesio ir atskleidė, kad jei...

Klausykloje: kodėl ponai su respiratoriais, o eilinis žmogelis jas siuva iš skudurų?

Klausykloje: kodėl ponai su respiratoriais, o eilinis žmogelis jas siuva iš skudurų? 2

Kovo 27-ąją Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, savo socialinio tinklo Facebook paskyroje išplatino įrašą dėl apsaugos priemonių: „Dalis jau keliauja, dalis tuoj keliaus, bet faktas, kad tai yra dalyka...

Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi?

Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi?

Kaip žinia, karantino laikotarpiu gyventojai, išskyrus šeimos narius, atvirose viešosiose vietose lankytis turi ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, vengti fizinio kont...

Emilija: „Šildymo sezonas baigėsi, tai gyvatukai plyšta nuo karščio“

Emilija: „Šildymo sezonas baigėsi, tai gyvatukai plyšta nuo karščio“

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojos Emilijos pasipiktinimo dėl, kaip galima suprasti iš jos laiško, UAB „Jonavos šilumos tinklai“ vykdomos veiklos. Moteris mano, kad namuose per karšti gyvatukai – b...

Olegas: Kodėl dyzelio kainos Jonavoje didesnės nei pas kaimynus?

Olegas: Kodėl dyzelio kainos Jonavoje didesnės nei pas kaimynus? 1

Šią savaitę Seime surengtoje spaudos konferencijoje Seimo narys S. Gentvilas kritikavo aukštas degalų kainas šalyje, todėl Konkurencijos tarnyba, anot jo, turi atidžiau stebėti mažmeninę degalų prekybos rink...

Gyvsidabris geriamajame vandenyje: Situacija Kėdainiuose paveikė ir Jonavą?

Gyvsidabris geriamajame vandenyje: Situacija Kėdainiuose paveikė ir Jonavą?

Kėdainiuose, geriamajame vandenyje rastas pavojingai padidėjęs gyvsidabrio kiekis. Jonaviečiai sunerimo ir pradėjo klausti, koks vanduo Jonavoje. Ar jis švarus? Kada paskutinį kartą atlikti tyrimai?...

Gyventojai skundžiasi dėl naujų durų, UAB  ,,Jonavos paslaugos“ tikina, kad viskas - pagal reikalavimus

Gyventojai skundžiasi dėl naujų durų, UAB ,,Jonavos paslaugos“ tikina, kad viskas - pagal reikalavimus 2

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Chemikų gatvės 51 namo gyventojas, kuris tikino atstovaujantis savo kaimynus, besipiktinančius naujai įstatytomis tambūro durimis. Kaip gyventojų nepasitenkinimo įrodymą j...

Skaitytoja: ,,Kaimo parduotuvės karantino laikotarpiu - pamirštos?"

Skaitytoja: ,,Kaimo parduotuvės karantino laikotarpiu - pamirštos?" 3

Karantino laikotarpiu įvestos rekomendacijos iš esmės pakeitė daugumos gyventojų kasdienybę. Tampa įprasta viešumoje matyti žmones dėvinčius apsaugines kaukes ar pirštines. Minėtų saugumo priemonių ėmėsi ir ...

Karantino metu namie dirbanti jonavietė: būkit geri, organizuokit remonto darbus butuose kitaip

Karantino metu namie dirbanti jonavietė: būkit geri, organizuokit remonto darbus butuose kitaip 2

Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės kvietimas solidarizuotis visuotinio karantino metu bei atkreipti dėmesį į tuos, kurie šiuo nelengvu laikotarpiu dirba namuose, o kiti daugiabučio namo gyventojai, ...