Aplinkos ministras pasirašė limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimus, kuriais Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose panaikintos limituotos žvejybos sąlygos. Šie pokyčiai įsigaliojo š. m. vasario 9 d.

Šio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti bus leidžiama įprasta tvarka, turint žvejo mėgėjo bilietą, kaip ir visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba. Įsigyti žvejo mėgėjo kortelių nebereikės. Visos žvejo mėgėjo kortelės, kurios jau yra išduotos, galios iki jose nurodyto termino pabaigos.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad nuo sausio 1 d. įsigaliojus Mėgėjų žvejybos įstatymo pakeitimams pabrango mėgėjų žvejybos leidimai, o Rusnės seniūnijos gyventojai nebeturi anksčiau jiems suteiktos nemokamos žvejybos teisės. Be to, limituota žvejyba Nemuno deltoje neatitiko limituotos žvejybos sąvokos, nes vienintelis žvejybos taisyklių išskirtinumas buvo ne griežtesni žvejybos ribojimai, o teisė paimti daugiau žuvų nei kituose Lietuvos ežeruose ir upėse.

Aplinkos ministerija atkreipia dėmesį, kad panaikinus limituotos žvejybos sąlygas, nebegalioja ir nuostata, leidusi Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose vienam žvejui per vieną žvejybą sugauti 7 kg žuvų, dabar bus taikomas bendras 5 kg limitas.

Taip pat lieka galioti draudimas Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose žvejoti karšius jų neršto metu – nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. (draudimas netaikomas karšių žvejybai polderiuose).

Primename, kad bet kokia mėgėjų žvejyba draudžiama ištisus metus Krokų lankos botaniniame–zoologiniame draustinyje, Kuršių mariose tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip 1 km atstumu nuo kranto ir Kniaupo įlankoje.

Žvejojant Kuršių mariose leidžiama sugauti 7 kg  žuvų, neskaitant stintų, kurių leidžiamas sugauti kiekis neribojamas.

Nemuno deltos regioninio parko žemėlapį galima rasti čia.

Aplinkos ministerijos informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: