Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad Kauno apskrityje šių metų 49 -ąją savaitę (gruodžio 5–11 d.) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis siekė 2159,5 atvejo 100 tūkst. gyv., o 50 -ąją (gruodžio 12–18 d.) padidėjo iki 2 566,2 atvejo 100 tūkst. gyv. Trečia savaitė iš eilės stebimas suminio sergamumo rodiklis, pasiekęs epideminį lygį dviejose Kauno apskrities administracinėse teritorijose: Kauno mieste ir Kėdainių rajone.

Lyginant sergamumą gripo sezonais Kauno apskrityje, 2021–2022 m. gripo sezono metu, per 50-ąją metų savaitę buvo registruoti 4 sezoninio gripo atvejai, 2022–2023 m. - registruoti 2 472 gripo atvejai. Daugiausiai sergančiųjų gripu yra Kauno mieste – 1 436.

Atkreipiame dėmesį, kad Gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemija skelbiama ne tik tuomet, kai suminis sergamumo gripu, COVID-19 ligos ir ŪVKTI rodiklis viršija 1500 atvejų 100 tūkst. gyv. per savaitę. Vertinant sergamumą kaip epideminį, atsižvelgiama į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką bei kitus epidemiologinius ypatumus (hospitalizacijos ir reanimacijos bei intensyvios terapijos lovų užimtumo dėl gripo ir (ar) COVID-19 ligos dinamika savivaldybėje ar regione, teigiamų tyrimų proporcija tarp visų atliktų tyrimų; vaikų sergamumas bei infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimas švietimo įstaigose ir kt.).

Veiksmingiausia sezoninio gripo ir jo pasekmių kontrolės priemonė – skiepai. COVID-19 liga ir gripas yra dvi kvėpavimo takų infekcijos, nuo kurių galima apsisaugoti pasiskiepijus.

Informuojame, kad 2022–2023 m. gripo sezono metu Kauno apskrityje sezonine gripo vakcina, pasiskiepijo 47 154 asmenys. Sezoninio gripo vakcinos, finansuojamos iš Valstybės biudžeto lėšų, skirtos asmenims, priklausantiems rizikos grupėms paskiepyti, iki š. m. gruodžio mėnesio sunaudota 86 procentai, nuo visos Kauno apskričiai skirtos vakcinos kiekio.

Sezoninio gripo vakcinos efektyvumas priklauso nuo vakcinoje esančio ir aplinkoje cirkuliuojančio gripo viruso antigenų atitikimo, nuo skiepijamų asmenų imuniteto būklės ir amžiaus. Vyresnio amžiaus asmenims, kurių daugiausia tarp priklausančiųjų rizikos grupėms, patartina skiepytis vėliau – lapkričio-sausio mėnesiais.

Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Muraveckienė primena:

  • Pajutus į peršalimą panašius simptomus, likti namuose, nedalyvauti šventiniuose darbo vakarėliuose, renginiuose viešose vietose, nevesti vaikų į ugdymo įstaigas ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  • Medicinines veido kaukes arba respiratorius rekomenduojama dėvėti viešose uždarose vietose: paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte, prekybos centruose, vietose, kuriose yra didelis žmonių susibūrimas ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo (2 metrai) nuo kitų žmonių.
  • Nepamiršti veido apsaugos priemonių lankantis asmens sveikatos priežiūros ar socialinės globos įstaigose.
  • Laikytis rankų higienos (plauti ir / ar dezinfekuoti) reikalavimų.
  • Vengti kontakto su sergančiu asmeniu.

Būkime sąmoningi ir atsakingi, saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius, išlikime sveiki, pasitinkant gražiausias metų šventes!

 

 

NVSC inf.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: