Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) jau atliekami antikūnų tyrimai itin konkurencingomis kainomis rinkoje. Prieš registruojantis šiems tyrimams ekspertai pataria atkreipti dėmesį į tai, ar yra praėję reikiami terminai po persirgimo koronavirusu (COVID-19) ir skiepų.

Tad NVSPL gydytoja Vilnelė Lipnickienė primena, kada ir kam reikėtų atlikti antikūnų tyrimus.

„Jei žmogus yra persirgęs koronavirusu (COVID-19 liga) ir tai buvo patvirtinta PGR ar SARS CoV-2 antigeno tyrimu, atlikti antikūnų tyrimo nereikia, nes po ligos susiformuoja imuninis atsakas ir antikūnai laikosi apie pusmetį, t. y. 180 dienų. Kitaip tariant, tiek dienų žmogus yra atsparus virusui. Tad vargu, ar antikūnų tyrimas, atliekamas šiuo periodu, ką nors naujo parodys – tikėtina, kad jis ir parodytų, jog yra organizme antikūnų“, - sako gydytoja V. Lipnickienė.

Jei žmogus nežino, ar sirgo koronavirusu ir nori sužinoti, ar jo organizme yra antikūnų arba nori skiepytis, antikūnų tyrimą jis gali pasidaryti. Daug kam kyla klausimų, ar galima antikūnų tyrimą atlikti po skiepo nuo koronaviruso. Šiuo atveju svarbu suprasti, kad žmonių imuninė sistema yra skirtinga, todėl ir atsakas gali būti skirtingas.

„Rekomenduojama tokį tyrimą darytis praėjus ne mažiau kaip 2 savaitėms po antrosios skiepo dozės. Kol kas dar nėra aišku, kiek laiko po skiepo bus aptinkami antikūnai. Manoma, kad skiepai turėtų apsaugoti bent 180 dienų. Tad tyrimą galima atlikti ne anksčiau kaip praėjus 2 savaitėms po persirgimo koronavirusu, kuris patvirtintas PGR ar SARS CoV-2 antigeno tyrimu, ir ne anksčiau kaip po 2 savaičių po antrojo skiepo dozės, t. y. po pilnos vakcinacijos“, - sako V. Lipnickienė.

Kai kuriose užsienio šalyse antikūnų tyrimo rezultatai galioja 60 dienų – taip vertinamas imuninis atsakas į koronavirusą, kai nėra dokumentuotos COVID 19 ligos arba vakcinacijos.

Specialistai primena, kad teigiamas antikūnų tyrimų rezultatas reiškia, jog žmogaus organizme yra susiformavę antikūnai ir jis kurį laiką gali būti atsparus koronavirusui.

Visgi nepaisant to, ar žmogus yra persirgęs, ar paskiepytas ir turi antikūnų, labai svarbu ir toliau laikytis karantino ir kitų saugumo reikalavimų. 

Kiekybinis SARS-CoV-2 a-S IgG nustatymas – 14,88 Eur (įskaičiuotas kraujo ėminio paėmimas).

Kilus klausimams teirautis:

VILNIUJE
Tel. 8 670 14159
El. p. priimamasis.geliu(eta)nvspl.lt

KAUNE
Tel. (8 37) 331 681
El. p.: priimamasis.kaunas(eta)nvspl.lt  

NVSPL inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: