Jau esame skelbę, kad Jonavai skirta 495 448 Eur ES struktūrinių fondų lėšų ekologiškam viešajam transportui įsigyti. (Plačiau apie tai ČIA). Tačiau tokia pinigų suma šiaip sau „iš dangaus nenukrito“ – buvo įdėtos nemenkos pastangos, kad Jonavos gatvėmis riedėtų ekologiška transporto priemonė – elektrinis autobusas. ES lėšos yra skirtos kaip išankstinė kompensacija už patirtus nuostolius, tad formaliai naujas elektrinis autobusas bus perkamas bendrovės „Jonavos autobusai“ lėšomis. Dar 15 proc. elektrinio autobuso vertės prisidės Jonavos rajono savivaldybė. 

Anot bendrovės „Jonavos autobusai“ direktoriaus Otaro Urbano, rengiant elektrinio autobuso įsigijimo projektą - „suavėtos geležinės kurpaitės“.

„Iš tiesų šis projektas užsitęsė, o jo įgyvendinimas, nuo 2015 metų, kaip sakė meras Mindaugas Sinkevičius, prilygintas „geležinių kurpaičių avėjimui“. Tam, kad įsigyti autobusą - atliktas didelis darbas, nes buvo keliami pakankamai „drakoniški“ ir net nelogiški, dideli reikalavimai. Ne kartą į ministeriją kreipėsi asocijuotos struktūros, kad reikalavimus keistų, bet mes šiaip ne taip juos įvykdėm.

Transporto priemonę įsigyja du partneriai – mes ir rajono savivaldybės administracija, su kuria jau esame paruošę autobuso įsigijimo techninę specifikaciją. Šiuo metu laukiam paskutinio Nacionalinės mokėjimo agentūros vertinimo ir tikimės greitu laiku, gal net rugsėjo mėnesį, skelbti konkursą autobusui įsigyti. Jei nebus teisinių kliūčių, galimai jau spalio mėnesį žinosim, kokį autobusą turėsim ir kada jis bus eksploatuojamas mieste“, - sako direktorius O. Urbanas.

Bendrovė ketina įsigyti didesnį, žemagrindį, neįgaliesiems pritaikytą bei su visa komforto įranga sukomplektuotą elektrinį autobusą. Anot „Jonavos autobusai“ direktoriaus, dar nežinia, kokių pasiūlymų iš tiekėjų sulauks per viešuosius pirkimus, tačiau džiugina tai, kad elektrinių autobusų gamintojų šiuo metu yra daugiau, nei prieš kelerius metus. Vadinasi, esant didesnei pasiūlai, pasirinkimas gali būti didesnis, o gal ir kaina žemesnė.

Archyvo nuotraukoje - jonaviečiai išbando elektrinį autobusą

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: