Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nustatė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo (toliau – Tabako įstatymas) reikalavimų neatitinkančias vienkartines elektronines cigaretes, kurias Lietuvos rinkai teikė UAB „Daisena“ ir UAB „Litradės didmena“. 

UAB „Litradės didmena“ reikalavimų neatitinkančias vienkartinio naudojimo elektroninės cigaretes One Grape, Hit Big Watermelon, Whoop Energy Drink, Whoop Banana. Ženklinimo etiketėse nenurodė visų gaminiuose esančių cheminių medžiagų sąrašų, klaidinančiai nurodė nikotino kiekį (nurodymai yra dviprasmiški ir gali klaidinti vartotojus, vartotojams nesuteikta galimybė tiksliai identifikuoti cheminę medžiagą, kuri kelia didžiausią pavojų sveikatai) ir nurodė skonius Grape, Watermelon, Energy Drink, Banana. 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir pakartotinį  Tabako įstatymo pažeidimą, UAB „Litradės didmena“ skirta 1 500 eurų bauda. 

UAB „Daisena“ teikė vienkartines elektronines cigaretes su šiais pažeidimais:

  • Again Glamour Mint. Ženklinimo etiketėse nurodytas skonis (Mint).
  • SALT Coffee Tobacco. Yra nuoroda į skonį („Coffee“), sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų, nenurodyti gamintojo ar importuotojo Europos Sąjungoje kontaktiniai duomenys.
  • SALT Virginia Tobacco, Indian Tobacco, Oriental Tobacco. Sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų, nenurodyti gamintojo ar importuotojo Europos Sąjungoje kontaktiniai duomenys.
  • SALT Switch Cream Cigar. Sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų, nenurodyti gamintojo ar importuotojo Europos Sąjungoje kontaktiniai duomenys. Yra nuoroda į skonį („Cream“). 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir pakartotiną Tabako įstatymo pažeidimą, UAB „Daisena“ skirtos 750 ir 1 500 eurų baudos. 

Tarnybos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

VVTAT inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: