Palaidas šuo apkandžiojo į mokyklą einančią paauglę

Palaidas šuo apkandžiojo į mokyklą einančią paauglę
SPA 23
2019-10-23 14:41 2019

Šiandien, spalio 23-ąją, Mokyklos gatvėje palaido šuns apkandžiota 16-metė mergina. Anot jos mamos, paauglę sužalojo nuolatos šalia Jonavos ,,Lietavos“ pagrindinės mokyklos lakstantis palaidas keturkojis.

Sužalojo abi kojas

,,Eidama į mokyklą dukra sutiko palaidą šunį. Jis puldinėjo ir kitus vaikus, tačiau įkando būtent jai – sužalojo abi kojas. Gal tie sužalojimai nėra labai sudėtingi, bet dukra stipriai išsigando, o pats incidentas sukėlė daug streso visai šeimai.

Kiek žinau, tas šuo priklauso Mokyklos gatvėje gyvenantiems žmonėms. Jie turi tris šunis ir visi jie nuolatos laksto palaidi. Turbūt nereikia sakyti, kad vaikai dėl to bijo eiti į mokyklą, o šeimininkams tai visiškai nerūpi“, - pasakojo nukentėjusios merginos mama Sandra.

Tiek baudžiamoji, tiek administracinė atsakomybė

Jonavietė apie įvykį pranešė ir policijos pareigūnams.

Šeimininkams, kurių šuo sužaloja žmogų, gali grėsti tiek baudžiamoji atsakomybė (už fizinio skausmo sukėlimą arba nežymų sveikatos sutrikdymą), tiek ir administracinė atsakomybė. Nustačius faktą apie netinkamą gyvūno priežiūrą ar laikymą asmeniui pagal Lietuvos Respublikos administracinių pažeidimų kodekso 346 str. 4 d. gresia bauda iki trijų šimtų eurų bei gyvūnų konfiskavimas. Gyvūno paėmimas vykdomas tik teismo sprendimu, veterinarijos specialistui nustačius aplinkybes, dėl kurių privalu konfiskuoti augintinį.

 

Gyvūnų laikymo taisyklės

Primename, kad gyvūnų laikymo taisyklės Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje aiškiai nurodo, jog visi šunys viešose vietose turi būti vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio.

Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

 Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas tik tada, jei užtikrinama, kad gyvūnas iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“, o prie uždaros žemės valdos vartų rekomenduojama įrengti skambutį valdos savininkui pakviesti.

 

 Asociatyvi pixabay.com nuotr.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Savaitgalis – transporto priemonių susidūrimai, nuvažiavimai nuo kelio, nukentėję vaikai

Savaitgalis – transporto priemonių susidūrimai, nuvažiavimai nuo kelio, nukentėję vaikai

Gegužės paskutinįjį savaitgalį, 29–31 dienomis, šalies eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, sužeisti 29 žmonės, tarp jų – 8 nepilnamečiai (4 keleiviai). Daugiausia nukentėjo vairuotojų – 15 (2 motociklų, ...