Interneto platybėse pradėjusi sklisti informacija apie palaidą šunį, kuris sudraskė kitą keturkojį, netruko pasiekti ir portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę. Jonaviečiai pradėjo siųsti užklausas, ar diskusijos dėl mirtinai sudraskyto šuniuko tik gandai, ar įvykis tiriamas, ar tai kartojasi nuolatos? 

,,Jei platinama žinia yra tiesa, baisu eit vaikščioti rajonuose, kur nuosavų namų yra. Dažnai ten šunys ardosi. Visada jaučiu didelį nerimą”, - rašė moteris bei pridūrė, jog bijo ir dėl savęs, ir dėl savo augintinio. 

,,Ar kas žinoma apie šį įvykį? Pati gyvenu Panerių g. Baisu tuoj išeiti į lauką bus. Siaubinga situacija... dėl kažkieno neapdairumo kenčia kiti”, - kiek vėliau rašė kita jonavietė.  

Aptariamas įvykis buvo aprašytas uždaroje, socialinio tinklo Facebook grupėje. Buvo rašoma, kad neseniai Jonavoje, Panerių g., iš nuosavo namo kiemo ištrūkęs didelis šuo, galimai akita veislės, mirtinai sudraskė kitą mažą šuniuką, kurį vedžiojo mergina. Platinamoje žinutėje buvo piktinamasi, kad mažo šuniuko draskymas vyko merginos akyse, kad kitą kartą gali būti sudraskytas vaikas ir pan.  

Ar aptariamas įvykis yra žinomas policijai, paprašėme atsakyti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato.  

,,Vasario 12 d. apie 20 val. 40 min., Jonavoje, Panerių gatvėje šunį apkandžiojo kitas palaidas šuo. Nuvykus į įvykio vietą, policijos pareigūnus pasitiko sužaloto šuns savininkė (gim. 1980 m.) ir palaido šuns savininkas (gim. 1970 m.). Moteris paaiškino, kad  bevedžiojant šunį, prie jų atbėgo didelis šuo ir pradėjo kandžioti jos šunį. Vėliau atėjo užpuolusio šuns šeimininkas, kuris aiškino, jog nepastebėjo, kaip jo šuo pabėgo iš kiemo. O pastebėjęs, kad šuns nėra kieme, iškart jo ieškojo. Abiejų šunų šeimininkai susitarė dėl gydymo išlaidų ir išvežė sužalotą šunį į veterinarijos kliniką. Sužaloto šuns savininkė pretenzijų kito šuns savininkui neturėjo ir pareiškimo nepateikė”, - teigiama policijos paaiškinime. 

Kiek vėliau paaiškėjo, kad sužalotas mažas šuniukas, deja, neišgyveno.  

Policijos pareigūnai primena, kas gali grėsti už augintinių nepriežiūrą.  

Už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus, numatyta atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 346 str. (Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas). Už pažeidimus gresia piniginės baudos, gyvūno konfiskavimas.  

Dėl gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklių pažeidimų galima kreiptis ir į Jonavos r. savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyrių. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: