Ukrainoje tebesitęsiant karui, Lietuvoje bei kitose šalyse ir toliau renkama parama ukrainiečiams. Skirtingomis dienomis skirtingos organizacijos prašė aukoti drabužius, batus, čiužinius, higienos prekes, vaistus bei kitas priemones, galinčias praversti karo alinamos šalies gyventojams. Paramos rinkėjų yra ir mūsų mieste. Ties tuo dirbanti jonavietė kreipėsi į portalo jonavoszinios.lt redakciją su prašymu paskelbti jos laišką, skirtą prisidėti norintiems žmonėms.

,,Sveiki. Esu žmogus, šiuo metu dirbantis ties paramos ukrainiečiams daiktais rinkimu. Labai ilgai galvojau ar kreiptis į žmones ir priėjau sprendimo, kad tai yra svarbu.

Per keletą dienų teko pastebėti, kad lietuviai tikrai nuoširdžiai nori padėti, bet ne visi įvertina, kad pagalba taip pat turėtų būti apgalvota. Sulaukiame daug reikalingų, svarbių daiktų, tačiau tarp jų, deja, pasitaiko ir neskalbtų bei stipriai nudėvėtų... 

Aš suprantu, kad labai norisi prisidėti, bet jei, pavyzdžiui, čiužinio mes patys nebenaudojame jau ne vienerius metus ir jis tik dulka kažkur rūsyje, reikėtų paklausti savęs, ar jis tebetinkamas naudoti?

Ar mes patys norėtume miegoti ant paklotų, kurie yra nešvarūs, skleidžia nemalonų kvapą? Suprantu, kad kažką mano pastebėjimai gal ir supykdys, bet nesivadovaukime tik emocijomis. Nenoriu detalizuoti visko, bet aukoms skirtuose maišuose kartais randame tikrai tik išmetimui tinkamus daiktus.

Jei neturime aukoms skirtų daiktų, bet paaukoti vis tiek labai norisi, gal tada verta tiesiog paaukoti porą eurų?", - retoriškai klausė jonavietė, nenorėjusi viešai skelbti savo vardo. 

Primename, kad apie tai, kokia pagalba organizuojama ukrainiečiams, nuolat skelbiama čia.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: