Kaip savo ,,Facebook" paskyroje skelbia Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai, policija, siekiant, kad visus džiuginantis šventinis laikotarpis praeitų ramiai ir būtų išvengta nemalonių įvykių, kaip ir įprasta, dirbs nepertraukiamu ritmu.

Bus prižiūrima viešoji tvarka, vykdomas sustiprintas žmonių ir eismo saugumas. Nepaisant to, šventiniu laikotarpiu padaugėja viešosios tvarkos pažeidimų, padaroma daugiau nusikaltimų. Dalis žmonių išvyksta iš namų į svečius ir palieka savo namus tuščius, todėl dažniau nukenčiama ir nuo vagišių.
Štai keli patarimai, kad šventės būtų malonios ir be nuostolių:
Nepasakokite pašaliniams ar mažai pažįstamiems žmonėms, kad paliekate namus ilgesniam laikui. Neskelbkite apie tai socialiniuose tinkluose. Susitarkite su kaimynais, kad stebėtų Jūsų būstą kol būsite išvykę.
Brangius daiktus, pinigus ir dokumentus saugokite patikimame seife.
 Užrakinkite duris visais užraktais ir patikrinkite ar jie veikia gerai. Kruopščiai uždarykite langus, balkono duris. Jeigu turite, įjunkite apsaugos signalizaciją.
 Jei grįžę namo pastebėjote, kad bute svečiavosi piktadariai (atviros durys, išdaužtas langas ir pan.), neikite į vidų – gal nusikaltėliai dar neišėjo. Be to, susijaudinę galite sunaikinti nusikaltėlių paliktus pėdsakus. Telefonu tuojau iškvieskite policiją.
Taip pat policijos pareigūnai primena :
Alkoholio vartojimas ir vairavimas – nesuderinami dalykai.
Saugus važiavimo greitis – sėkmingos kelionės garantas. Vairuotojui svarbu važiuoti ne leistinu, bet saugiu greičiu, įvertinus oro sąlygas (lietus, sniegas, rūkas, plikledis ir kita).
Pasirūpinkite savo saugiu dalyvavimu eisme – sėdę prie vairo, nepamirškite užsisegti saugos diržo, įsitikinkite, kad tai padarė ir keleiviai.
Pėstieji, būkite matomi. Turėkite prie drabužių prisegtą atšvaitą (-us), neškitės šviečiantį žibintą (prožektorių) ar vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
Nepraraskite budrumo žengdami į pėsčiųjų perėją.
Jonavos policijos bendruomenės pareigūnai linki jums jaukių ir saugių švenčių!
Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: