Pirmajame Vidaus reikalų ministerijos suburtos darbo grupės, į kurią įtraukti skirtingų institucijų atstovai, posėdyje aptartos spręstinos aktualios problemos, susijusios su pareigūnų reabilitacija, gydymu bei ligų prevencija.
Bendradarbiaujant su pareigūnų bendruomene ir statutinėmis tarnybomis šiemet ketinama parengti profesinių ligų prevencijos ir reabilitacijos paslaugų teikimo modelį, kuris leis užtikrinti teikiamų pareigūnams reabilitacijos paslaugų geresnį prieinamumą ir geriau atliepti reabilitacijos paslaugų poreikį.
„Mūsų tikslas – padidinti reabilitaciją gaunančių pareigūnų skaičių nuo 1 500 bent iki 2 500 per metus ir užtikrinti, kad pareigūnai gautų reabilitacijos paslaugas tais pačiais metais, kai buvo išduotas siuntimas. Kitais metais planuojame skirti ir daugiau lėšų pareigūnų reabilitacijai“, – sako darbo grupės pirmininkas, vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.
Šiuo metu vidaus reikalų sistemoje medicininės reabilitacijos paslaugas pareigūnams teikia trys pavaldžios Vidaus reikalų ministerijai įstaigos: Medicinos centras, reabilitacijos įstaigos „Dainava“ ir „Pušynas“. Nuo pat VRM įstaigų funkcijų peržiūros pradžios ministerijos siekis buvo pavaldžias reabilitacijos įstaigas perduoti sveikatos apsaugos sistemai ir atsisakyti ministerijai nebūdingų funkcijų.
Pagal dabar galiojantį modelį, kai paslaugas teikia trys institucijos, tinkamo, kokybiško ir savalaikio poilsio užtikrinti neįmanoma, todėl reabilitacijos sistema reikalauja ne tik papildomų investicijų, bet ir efektyvumo bei kokybės reformos.
Šie metai bus pereinamieji, kai reabilitacijos paslaugos bus teikiamos pagal galiojančią tvarką.
Atsižvelgiant į tai, kad apklausų metu dalis pareigūnų išreiškė norą turėti galimybę rinktis reabilitacijos paslaugas rinkoje, rengiant naująjį modelį bus atsižvelgta ir į šį pageidavimą.
Pareigūnų tinkamas aprūpinimas, jų sveikatos priežiūra yra šios Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos prioritetas.