Nacionalinės sveikatos sistemos specialistų rengimo valstybinio užsakymo formavimo komitetas (VUK) po penktojo posėdžio paskelbė, kiek preliminariai asmenų ateinančiais mokslo metais galės studijuoti valstybės finansuojamose pirmosios pakopos slaugos, akušerijos, burnos priežiūros, vientisosiose medicinos ir odontologijos krypčių bei medicinos ir odontologijos rezidentūros studijų vietose.

 

Daugiausiai 2022–2023 mokslo metais valstybės finansuojamų vietų skirta slaugos ir akušerijos studijoms: universitetuose 230, kolegijose 350 vietų. 2021–2022 mokslo metais šių krypčių studijoms universitetuose buvo skirta 214, kolegijose – 269 valstybės finansuojamų vietų. Taip pat buvo padidintas valstybės finansuojamų vientisųjų medicinos krypties studijų vietų skaičius iki 330, 2021–2022 mokslo metais šis skaičius buvo 290.

 

Planuojantiems studijuoti burnos priežiūrą universitetuose skirta 15, kolegijose – net 60 valstybės finansuojamų vietų, atsižvelgiant į tai, kad gydytojo odontologo padėjėjai, kurių jaučiamas itin didelis poreikis, rengiami tik kolegijose. Pernai šių vietų universitetuose buvo 20, kolegijose – 60. Nemažinamas, kaip ir 2021–2022 mokslo metais, lieka valstybės finansuojamų vientisųjų odontologijos krypties studijų vietų skaičius – 25. Medicinos rezidentūros valstybės finansuojamų vietų skaičius taip pat nemažėja – 365 vietos.

 

„Džiaugiamės, kad pirmą kartą per ilgą laiką sprendimus pavyko priimti iki nurodyto Mokslo ir studijų įstatyme termino. Absolventai turės ne vieną, kaip būdavo iki šiol, o penkis mėnesius suplanuoti savo netolimą ateitį – pagalvoti, kur stoti, kokias alternatyvas pasirinkti,“ – sako VUK komiteto pirmininkas A. Pečkauskas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministras.

 

VUK komitetą sudaro Sveikatos apsaugos ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos,  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos Respublikos odontologų rūmų, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto studentų atstovybių bei Lietuvos rajonų ligoninių ir Lietuvos savivaldybių asociacijų atstovai. Svečio teisėmis dalyvauja Lietuvos studentų ir Lietuvos akušerių sąjungos, Lietuvos medicinos studentų, Jaunųjų gydytojų ir Lietuvos akušerių asociacijos, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos atstovai. Taip pat posėdžiuose dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas.

 

Kasmet VUK inicijuoja posėdžius ir paskelbia valstybės finansuojamų vietų skaičių pirmosios pakopos slaugos, akušerijos, burnos priežiūros, vientisosioms medicinos ir odontologijos krypčių bei medicinos ir odontologijos rezidentūros studijoms, atsižvelgiant į Vyriausybės strateginės analizės centro atnaujintas Sveikatos priežiūros specialistų poreikio prognozavimo tyrimo prognozes (nuoroda į tyrimo ataskaitą: https://strata.gov.lt/images/tyrimai/2021-metai/20210719-sveikatos-specialistu-poreikis.pdf) bei kitus duomenis ir analizes.

 

Taip pat VUK nustatė rekomenduotiną valstybės nefinansuojamų rezidentūros vietų skaičių. Į šias valstybės nefinansuojamas vietas priimti gydytojai rezidentai gali sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga (ASPĮ), kuri įsipareigotų finansuoti gydytojo rezidento rezidentūros studijų kainą, o gydytojas rezidentas turėtų po rezidentūros studijų baigimo ASPĮ dirbti sutartą laikotarpį. Sveikatos apsaugos ministerija, apklausiusi asmens sveikatos priežiūros įstaigas, išsiaiškino, kokiam skaičiui gydytojų rezidentų įstaigos galėtų apmokėti rezidentūros studijas. Šių įstaigų sąrašą su kontaktais, kuriais galima kreiptis norint sudaryti sutartį, galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, pagal nuorodą https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/skatinamosios-priemones-skirtos-pritraukti-sveikatos-prieziuros-specialistus.

 

VUK priimti sprendimai artimiausiu metu bus pateikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Vadovaujantis LR mokslo ir studijų įstatymu bus įvertinti ir valstybės finansuojamų vietų skaičius bus nustatomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu bei švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsakymu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: