Kaip skelbia portalas alfa.lt, Gintas Jasiulionis (gim. 1970 m.) net kelis dešimtmečius buvo Ruklos seniūnu, kol 2019-aisiais buvo išrinktas į Jonavos rajono savivaldybės tarybą. Nors politikas jau kelerius metus nebevadovauja seniūnijai, aistros dėl buvusio seniūno tebeverda iki šiol – esą G. Jasiulionis Rukloje turi nesuvestų sąskaitų ir sujauktų planų.

Triukšmas dėl buvusio seniūno sugebėjo pasiekti netgi Vilnių – portalui buvo pasiūlyta pasidomėti, kas dedasi Jonavos rajone. Galiausiai apie esamą ir buvusią padėtį sutiko papasakoti dvi buvusios Ruklos seniūnijos darbuotojos. Moterys sutiko kalbėti tik su sąlyga, kad bus neįvardytos, mat G. Jasiulionis, anot jų, už tai, kad prabilo, gali persekioti, keršyti.

Tačiau dalį buvusių darbuotojų žodžių patvirtino dabartinė Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė.

Anot moterų, Ruklos seniūnijai nuo 1997-ųjų vadovavęs G. Jasiulionis nevengė nei intrigų, nei pro pirštus pažiūrėti į įstatymus. Kai 2020 m. V. A. Karoblienė tapo naująja seniūne, seniūnijos pastate buvo aptiktos slaptos kameros ir mikrofonai, apie kuriuos darbuotojai nieko nežinojo, o savivaldybės tarybos nariu tapęs G. Jasiulionis esą iki šiol yra piktas, kad seniūne vietoje jo netapo kita seniūnijos darbuotoja, su kuria jį sieja artimi ryšiai, todėl stengiasi neįtikusiai seniūnei apkartinti gyvenimą.

Pasak buvusių darbuotojų, klausimų kelia ir tai, kaip G. Jasiulionis, būdamas seniūnu, tvarkėsi su seniūnijos turtu.

Pats G. Jasiulionis portalui teigė, kad į jo pusę skriejantys įtarimai tėra politiniai žaidimai ir dabartinės seniūnės darbas.

Persekiojimo nuojauta

Vienas iš dalykų, kuriuos apie G. Jasiulionį turėjo papasakoti buvusios darbuotojos, buvo seniūnijoje tvyrojusi sekimo nuojauta – buvęs seniūnas buvo įrengęs kameras, kurios stebėdavo darbuotojas.

„Kaip ir apdrausti darbuotojas nuo bet kokių konfliktų, interesų nesutapimo, motyvuojant tuo buvo sudėta“, – kodėl prireikė šių kamerų, aiškino viena buvusi darbuotoja. Tačiau, anot jos, vaizdo kameros stebėjo ne tik konfliktiškus lankytojus, bet ir pačias darbuotojas.

„Patylėdavome, privengdavome atviriau pokalbių tarpusavyje“, – apie nuojautą, kad yra stebimos, sakė moteris.

Kaip paaiškėjo, nors seniūnijoje buvo įrengtos matomos kameros, pastarųjų neužteko – 2020 m. balandį, kai darbą pradėjo naujoji seniūnė, pastate buvo nutarta pasitvarkyti, sutvarkyti signalizaciją, o šios pertvarkos metu atsitiktinai aptiktos slaptos kameros ir mikrofonai.

„Radome jas netyčia. Jokių duomenų apie jas, kad jos kažkada buvo“, – pasakojo V. A. Karoblienė. Pasak dabartinės seniūnės, buvo rastos dvi slaptos kameros ir trys mikrofonai, paslėpti lubose.

V. A. Karoblienė sakė, kad dėl šių radinių kreipėsi į policiją, tačiau ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Seniūno favoritė

Įdomus dalykas – pasiklausymo ir stebėjimo įrangos nebuvo tik paties buvusio seniūno ir dar vienos seniūnijos darbuotojos – Dovilės Survilaitės – kabinete.

Su pastarąja darbuotoja, anot moterų, G. Jasiulionį sieja išskirtiniai santykiai – pora kartu ne tik dirbo, bet ir gyvena, turi bendro turto, važinėja kartu automobiliu. „Visi kaip ir žino tuos santykius, bet jie neigia“, – sakė viena iš buvusių darbuotojų.

V. A. Karoblienė teigė, kad G. Jasiulionis turėjo deklaruoti savo santykius su buvusia darbuotoja, tačiau to nepadarė.

Kai G. Jasiulionis tapo Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariu, D. Survilaitė laikinai vadovavo seniūnijai. Pasak dabartinės seniūnės, G. Jasiulionio tikslas galėjo būti D. Survilaitę padaryti savo įpėdine.

Kad pastarąją darbuotoją galėjo būti siekiama padaryti naująja seniūne, parodo ir 2019 m. portale „Kauno diena“ išspausdinta istorija, kurioje teigta, kad tuomet vykę Ruklos seniūno rinkimai virto cirku, kuriuo domėjosi ir STT.

Rinkimuose dalyvavo D. Survilaitė, V. A. Karoblienė ir dar vienas asmuo, o naująjį seniūną rinko septynių asmenų komisija, kurioje buvo ir trys vietos seniūnaičiai.

Šaršalą sukėlė tai, kad visi trys seniūnaičiai D. Survilaitei skyrė pačius aukščiausius balus, o kitus du kandidatus įvertino pačiais žemiausiais įmanomais balais.

„Sumuodami rezultatus pastebėjome keistą sutampančią tendenciją. Visi trys seniūnaičiai D. Survilaitei skyrė po 10 balų, kitų dviejų pretendentų žinios buvo įvertintos vienetu, – tąkart „Kauno dienai“ pasakojo vienas iš komisijos narių, Jonavos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Justas Budriūnas. – Departamento atstovai situaciją pavadino cirku ir sakė, kad su tokia susidūrė pirmąkart.“

Straipsnyje kelta versija, kad D. Survilaitei tokį palankumą seniūnaičiai rodė paveikti buvusio seniūno. Buvusios seniūnijos darbuotojos portalui teigė neturinčios įrodymų, kad G. Jasiulionis galėjo įkalbėti seniūnaičius balsuoti taip, kaip palanku jo favoritei, tačiau teigė, kad politikas turėjo ir tebeturi įtakos kai kuriems seniūnaičiams, todėl tokia versija yra įmanoma.


V. A. Karoblienė teigė, kad G. Jasiulionis nėra patenkintas tuo, kad būtent ji tapo seniūne, todėl savotiškai jai „atsidėkoja“. „Per dvejus metus gal dešimt skundų buvo man inicijuota“, – sakė dabartinė seniūnė.

Tvarkėsi kaip savo kieme

Paskutinysis, trečiasis, priekaištas buvusiam seniūnui buvo įtarimai, kad G. Jasiulionis seniūnijoje tvarkėsi kaip savo namų kieme ir piktnaudžiavo valstybės ištekliais – viešuosius darbus atlikdavusius pašalpos gavėjus įkinkė dirbti ne seniūnijos, bet savo labui, taip susitvarkė kelią iki namų, seniūnijos išsinuomotą techniką laikydavo šalia namų ir galbūt ja naudodavosi, kai reikėdavo.

Pasak V. A. Karoblienės, klausimų kelia ir kai kurių statybinių medžiagų, plytelių likimas – nėra žinoma, kur šios dėjosi. Anot buvusių darbuotojų, G. Jasiulioniui sekėsi taip tvarkytis, kadangi seniūnijoje daugelis buvo priklausomi nuo pašalpų, daug kas bijojo, kad perėję skersai kelio seniūnui paskui pašalpų negaus.

Politiniai žaidimai

Portalas susisiekė su G. Jasiulioniu ir pabandė darbiniu telefonu susisiekti su D. Survilaite, tačiau su seniūnijos darbuotoja susisiekti nepavyko.

Dabartinis Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys teigė, kad visi įtarimai jam yra iš piršto laužti ir kaltino V. A. Karoblienę – esą ši blogai atlieka savo darbą, o jis to nepraleidžiantis pro akis, todėl seniūnė jam taip keršija. Pasiteiravus G. Jasiulionio apie seniūnijoje buvusias kameras, politikas teigė, kad iš nieko daromas triukšmas – apie kameras žinojo visa seniūnija, niekas nebuvo slapta sekamas.

„Kameros nebuvo slaptos, apie jas žinojo visi – nuo savivaldybės administracijos, seniūnijos darbuotojų iki gyventojų. Net ant durų yra ženkliukas, kad jus stebi vaizdo kameromis. Todėl, kad seniūnija pas mus pasižymi įdomia kriminogenine situacija“, – pasakojo G. Jasiulionis. Pasak jo, stebėjimo sistema buvo įrengta darbuotojų prašymu.

Anot politiko, darbuotojai su įrengtomis kameromis buvo supažindinti, tai yra užfiksuota seniūnijoje esančiame žurnale. Kartu G. Jasiulionis siūlė pakalbėti su dabartinėmis darbuotojomis ir pasidomėti, kaip šis tyrimas baigėsi policijoje, taip pat jis teigė, kad pati V. A. Karoblienė seka seniūnijos darbuotojus.

„Ką noriu pabrėžti, eskalacija čia yra daugiau seniūnės. Ji yra daugiau linkusi į tokius slaptus sekimus, kiek žinau, ir dabar darbuotojus bando sekti. Mano žiniomis, kaip tarybos nario, iš darbuotojų nusiskundimų gavau informaciją, kad ji yra nusipirkusi būtent slaptą kamerą. […] Reiktų pasižiūrėti, ką dabar seniūnė pati daro, darbuotojai žino, ta informacija praslysta, ką darbuotojos šnibždasi, seniūnė žino“, – sakė G. Jasiulionis.

Nors V. A. Karoblienė pati patvirtino, kad rastos slaptos sekimo kameros, politikas teigė, kad seniūne pasitikėti negalima. „Taryboje susidūrėme su tokiais faktais, kad seniūnė akivaizdžiai meluoja. Aš tai nelabai pasitikiu seniūnės žodžiais“, – teigė G. Jasiulionis.

Alfa.lt pasiteiravo, kokie politiko ryšiai su buvusia darbuotoja D. Survilaite: ar G. Jasiulionį su šia darbuotoja sieja artimi ryšiai, kaip teigta, ar ne. Tarybos narys liko paslaptingas ir tiesaus atsakymo nepateikė. „O jūs nebijot, kad apie tai kalbėdami galite apšmeižti kitus žmones? Sugyventinio statusas yra tada, kai žmonės apie tai paskelbia. […] Mes esame vienoje politinėje jėgoje, mes versle turime bendrų reikalų, tai neduoda sugyventinio statuso“, – sakė vyras.

Dar paklausus, ar teisingi teiginiai, kad G. Jasiulionis su D. Survilaite laiką leidžia kartu, politikas vėlgi tiesaus atsakymo nepateikė. „Čia mano reikalas ir aš džiaugiuosi, kad šalia yra tokia moteris, graži, šauni ir protinga, su kuria aš galiu praleisti savo laisvalaikį, kartu užsiimti ir verslu, ir visais kitais reikalais“, – sakė G. Jasiulionis.

Pasiteiravus, ar šioje vietoje nebuvo interesų konflikto, politikas nukirto griežtai. „Interesų konfliktas niekad nebuvo kilęs ir prašau neišsigalvoti. Jeigu interesų konfliktas būtų buvęs, VTEK būtų jį išnagrinėjęs ir pasakęs, kad tai yra interesų konfliktas. O čia yra tiktai tam tikrų politinių jėgų išsigalvojimai“, – sakė G. Jasiulionis. Tarybos narys neigė ir įtarimus, kad pašalpas gaunantys seniūnijos gyventojai, dirbę viešuosius darbus, tvarkė jo sodybą.

„Aš nevykdau jokių dabar statybų. O aš pats ką stačiausi, aš stačiausi pats“, – teigė politikas. G. Jasiulionis tikino manantis, kad juo domimasi dėl to, kad pats domisi dabartine Ruklos seniūne.

„Aš šimtu procentu įsitikinęs, kadangi seniūnė pati elgiasi negražiai, pati daro, mano manymu, didelių ir grubių pažeidimų. […] Dabar ji inicijuoja priešpriešinį veiksmą ir bando mane apšmeižti“, – teigė politikas.

Anot jo, anksčiau aprašytas „Kauno dienoje“ paskelbtas straipsnis buvo užsakomasis. „Yra politinių jėgų, kurios tarpusavyje konkuruoja savivaldybėje. Vat ir dabar artėja savivaldos rinkimai“, – sakė tarybos narys.

Alfa.lt

Dominykas GriežėRekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: