Balandžio 10 d. skelbėme, kad atnaujinant Ruklos seniūnijos signalizaciją, saugos tarnyba nedideliuose judesio davikliuose aptiko slaptas vaizdo kameras, kurios buvo įdiegtos dvejose vietose. (Plačiau apie tai skaitykite ČIA). Apie Ruklos seniūnijoje aptiktas slaptas vaizdo kameras šiandien, balandžio 23 –ąją pranešta ir Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybos narių frakcija „Vieningi socialdemokratai“ prašo savivaldybės administracijos direktoriaus imtis atitinkamų veiksmų. Buvęs Ruklos seniūnas tvirtina, kad kameros buvo įrengtos legaliai, prieš daugelį metų ir teigia, kad tai – politinis žaidimas.

Pareiškimas dėl Tarybos nario Ginto Jasiulionio veiksmų

Besibaigiant nuotoliniam savivaldybės tarybos posėdžiui, frakcijos „Vieningi socialdemokratai“ seniūnas, vicemeras Eugenijus Sabutis paviešino parengtą pareiškimą dėl Tarybos nario Ginto Jasiulionio veiksmų.

„2020 balandžio 10 d. internetiniame žinių portale www.jonavoszinios.lt buvo išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, jog atnaujinant Ruklos seniūnijos signalizaciją, saugos tarnyba nedideliuose judesio davikliuose aptiko slaptas vaizdo kameras, kurios buvo įdiegtos dvejose vietose. Nedidelės vaizdo stebėjimo kameros buvo gudriai užmaskuotos – nedemontavus delno dydžio judesio daviklio, jų nebuvo įmanoma pastebėti. Kameros buvo pajungtos laidiniu būdu,  galinčios perduoti tiek vaizdą, tiek garsą.

2020 balandžio 22 d. laikraščio „Kauno diena“ straipsnyje „Rukloje – slaptos stebėjimo kameros?“ Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Gintas Jasiulionis pripažino vykdęs „slaptą“(?) darbuotojų stebėjimą bei visą susiklosčiusią situaciją įvardino kaip „kvailą nesusipratimą“. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą bei faktą, jog Ruklos seniūnijos darbuotojai buvo galimai neteisėtai sekami Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario Ginto Jasiulionio, kuris tuo metu buvo Ruklos seniūnu, Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus prašome:

Išsiaiškinti ar slaptų kamerų išmontavimo metu, jos buvo veikiančios ir perdavinėjo vaizdą bei garsą?; Išsiaiškinti kur buvo perduodamas vaizdas iš slaptai įrengtų vaizdo kamerų bei kas buvo gaunamų duomenų iš slaptų kamerų valdytojas ; Išsiaiškinti ar Jonavos rajono savivaldybės administracijos Ruklos seniūnijos darbuotojai (15-20 metų laikotarpyje dirbę Ruklos seniūnijoje) buvo supažindinti, jog darbo metu yra filmuojami slaptomis kameromis, įtaisytomis judesio davikliuose ir pateikti tą patvirtinančius dokumentus; Gavus informaciją iš visų institucijų (Jonavos policijos komisariato, Ruklos seniūnijos) ir esant pakankamam teisiniam pagrindui, kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją dėl tyrimo pradėjimo rajono savivaldybės tarybos nario Ginto Jasiulionio atžvilgiu; Surinktą medžiagą iš visų institucijų perduoti svarstyti Jonavos rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai bei Kontrolės komitetui“, - rašoma pranešime.

Nevykęs politinis fiasko?

Balandžio 10-ąją mes nesiryžome spėlioti, kas ir kokiu būdu Ruklos seniūnijoje judesio davikliuose įrengė kameras, nes šią situaciją tirti perėmė policijos pareigūnai, tai – jų kompetencija. Tačiau tą pačią dieną, po jonavoszinios.lt straipsnio publikavimo, politikas G.Jasiulionis susisiekė su portalu teigdamas, kad dėl Ruklos seniūnijoje įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų judesio davikliuose jis papasakos plačiau, tačiau jo pasakojimo taip ir nesulaukėme. Pasisakymo proga Tarybos narys pasinaudojo tarybos posėdžio metu.

„Maža to, kad dabartinė seniūnė parodė savo nekompetenciją, tai dar išlindo šitas Jūsų nevykęs politinis fiasko, kuris yra bandymas pasireklamuoti prieš politinį oponentą. Visi puikiai suprantate, kad eilę metų visi žinojo – nuo administracijos direktoriaus, iki Ruklos valytojos, kad Ruklos seniūnijoje ir aplink ją yra vaizdo stebėjimo sistema. Apie tą sistemą prieš metus kalbėjo administracijos direktorius ir Jonavos žinioms pareiškė, kad ji neveikia. Pasitikrinkit internete. Antra vertus, ne viena byla yra „nuėjus“ iki teismo su šitom vaizdo stebėjimo sistemom. Atbėgti ir kažkaip padaryti politinį šou – yra nelabai garbinga iš Jūsų pusės ir nelabai gražu. Juo labiau, apie visą šį procesą informuota policija – atlieka tyrimą, apklausia reikiamus asmenis. Jūsų šita pozicija nedaro garbės daryti politinį šou mano atžvilgiu. Visos vaizdo kameros įrengtos oficialiai, legaliai, atitinka visus standartus, nebuvo jokio užmaskavimo ar paslėpimo specialaus – tai buvo gamykliniai prietaisai“, - tarybos posėdžio metu kalbėjo G. Jasiulionis bei tikino, kad tuometinė valdžia apie įrengtas visas vaizdo stebėjimo sistemas buvo informuota.

Mūsų žiniomis, vaizdo stebėjimo kamerų judesio davikliuose dokumentai kol kas neatrasti. Taipogi teigiama, kad Jonavos rajono savivaldybė apie galimai slaptas kameras sužinojo tik iš žiniasklaidos.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: