Šį penktadienį abiturientams baigsis mokslo metai. Tądien jiems nuskambės ir simbolinis paskutinis skambutis. Kaip paskutinio skambučio šventę karantino sąlygomis organizuos Jonavos gimnazijos?

Jonavos Senamiesčio gimnazija savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė, kad visų savo abiturientų laukia ,,Paskutinio skambučio šou" premjeroje neįprastoje vietoje. Gegužės 22 d. 22 val. visi kviečiami rinktis prie Jonavos sporto arenos. Laikantis vis dar galiojančių karantino sąlygų, Senamiesčio gimnazistai ,,Paskutinio skambučio šou" žiūrės po atviru dangumi, pro automobilio langus.  

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija taip pat laikosi nurodymų. Abiturientus, pedagogus, abiturientų tėvelius kviečia į kiek kitokią paskutinio skambučio šventę.

„Net sudėtingu laiku, tęsdami gimnazijos tradicijas, kviečiame į PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĘ TAIP, kuri įvyks gegužės 22 dieną. Jums patogiu metu tądien auklėtojos pakvies į PASKUTINĘ PAMOKĄ. Jaunystės šventė tęsis vakare, 22 val., griežtai laikantis visų būtinų karantino apsisaugojimo priemonių. Renginio dalyvių, atvykstančių automobiliais, lauksime gimnazijos stadione jau nuo 21 val. – paruošta šventinė staigmena“, - skelbia J.Ralio gimnazija.

Gimnazijos direktorė Zita Gudonavičienė teigia, kad visai bendruomenei ant mokyklos sienos bus rodoma filmuota Paskutinio skambučio medžiaga. Abiturientams direktorė linki sėkmės egzaminuose ir kuo labiau pasitikėti savo jėgomis.

*** 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, suprasdamos mokyklų bendruomenės, ypač – mokinių norą paminėti šią gražią šventę, parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, kai kurios mokyklos, išlydinčios abiturientus, šiemet pasirinko minėti ne paskutinio skambučio šventę, bet auklėtojo paskutinę pamoką, kuri vyksta nuotoliniu būdu. Kitos mokyklos paskutinio skambučio šventę yra nukėlusios į birželio antrą pusę, prieš brandos egzaminų sesiją. Dar kitose mokyklose šventė organizuojama nuotoliniu būdu.

Šiemet abiturientų išleistuvės dėl vėliau prasidėsiančių egzaminų nusikelia į rugpjūčio mėnesį. Atsižvelgusios į situaciją Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija parengs rekomendacijas, kaip būtų galima saugiai organizuoti šią šventę, taip pat atestatų ir diplomų įteikimo renginius.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: