Krašto apsaugos ministerija (KAM), bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių asociacija, išleido sutrumpintą leidinį „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“ Brailio raštu. 

Vaizdų peržiūra

Siekiama, kad leidinys suteiks silpnaregių piliečių bendruomenei aktualios ir naudingos informacijos, ką daryti susidarius ekstremaliosioms situacijoms ar karo metu. 

Leidinyje skaitytojai ras apie 30 išsamiai aprašytų konkrečių praktinių patarimų, kaip elgtis, ką konkrečiu atveju daryti ir, priešingai – ko patartina vengti įvairių nelaimių ar karo atveju. 

„Svarbus kiekvieno mūsų šalies gyventojo informuotumas, taip pat pasiryžimas įnešti savo indėlį bendram valstybės saugumo ir pilietinio atsparumo labui. Tik per kiekvieno iš mūsų saugumą bus užtikrinti visos visuomenės ir valstybės gyvybiniai interesai. Švietimas, domėjimasis, išmanymas yra kertiniai garantai, laiduojantys mūsų bendrą pasirengimą ir net galimų nepageidaujamų įvykių užkardymą“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. 

Informaciją leidiniui parengė krašto apsaugos sistemos specialistai, bendradarbiaudami su Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo centro darbuotojais. Leidinį išleido Lietuvos aklųjų ir silpnaregių asociacija. Tai jau antras leidinys, kurį KAM bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių asociacija išleido regėjimo negalią turintiems piliečiams. Pirmas leidinys, skirtas įtraukti ir neregiųjų bendruomenę į pilietinį pasipriešinimą – 2021 m. išleista „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė“. 

Tai bus pirmasis leidinys parengtas ne tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, bet ir pritaikytas kitoms žmonių su individualiais poreikiais grupėms. 

„Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“ bus parengtas lengvai suprantama kalba, kurią galės lengviau perskaityti sutrikusio intelekto asmenys. Taip pat leidinio tekstas bus įgarsintas, o šiuo metu jis verčiamas ir į lietuvių gestų kalbą. 

Leidinio „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui: rimti patarimai linksmai“ elektronines versijas lietuvių (naują 2022 m. redakciją) ir anglų kalbomis galima atsisiųsti Krašto apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje www.kam.lt/leidiniai: 

https://bit.ly/3mQ5q1u (lietuvių kalba)

https://bit.ly/3QmROIA (anglų kalba)

KAM inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: