Traumos, nusilpęs imunitetas, skausmas – tai tik keletas iš iššūkių, kurie užklumpa pavasarį, kai pradedame vėl aktyviau sportuoti. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, ką naudinga turėti namų vaistinėlėje jei ruošiatės aktyviau sportuoti.

  1. Tepalas nuo skausmo ar uždegimo. Rekomenduoju rinktis šaldantį tepalą, jis puikiai padeda numalšinti sąnarių ir raumenų skausmą. Jame esantis levomentolis vėsina, gerina kraujotaką ir greitai suteikia palengvėjimą.
  2. Maisto papildai sąnariams. Galima rasti ir specialių maisto papildų sąnariams, jie maitina kremzles, sausgysles ir raumenis, suteikia judėjimo komfortą. Juos gali būti kolegano, gliukozamino, C ir D vitaminų. Net ir neturintiems sąnarių problemų, bet aktyviai sportuojantiems, juos rekomenduojama vartoti profilaktiškai.
  3. Magnio ir vitamino B6 arba magnio ir kalio papildai. Sportuojant ar aktyviai leidžiant laiką naudinga vartoti magnio preparatus. Tai padeda užkirsti kelią mėšlungiui, kuris visada užklumpa netikėtai. Aktyviau dirbant ar sportuojant verta vartoti ir kalio preparatų.
  4. Šildantys pleistrai. Jie puikiai tinka pasitempus nugarą, kai persistengiame plušėdami darže ar po neteisingai atliktos mankštos.
  5. Vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Jų namų vaistinėlėje rekomenduojama turėti visiems, o sportuojantiems ar gyvenantiems aktyvų gyvenimą jų prireikia numalšinti stipresniam raumenų skausmui, kai tepalų nebeužtenka ar įvyko lengva trauma.
  6. Elastinis bintas. Ši priemonė teisingai naudojant ir neužveržiant gali padėti numalšinti skausmą patemptoje vietoje (riešo, čiurnos), suteikti taip reikiamos ramybės ir greičiau pasveikti. Vis dėlto, jeigu skausmas nepraeina, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.
  7. Dezinfekantas ir tepaliukas, paviršinėms žaizdoms gydyti. Nubrozdinimai, smulkios žaizdelės ar įdrėskimai – visa tai neišvengiama bėgiojant, leidžiantis į žygius ar dirbant. Gyvenant aktyvų fizinį gyvenimą padidėja traumų tikimybė, todėl naudinga turėti priemonių, kurios padėtų pasirūpinti paviršinėmis žaizdelėmis.
  8. Elektrolitai. Vaistinėse galima rasti puikių elektrolitų tirpalų sukurtų specialiai sportuojantiems, jie padės ne tik atsigaivinti darbo ar sporto metu, bet ir pasirūpins, kad neprarastumėte reikiamų mikroelementų, pagal poreikį galima rasti praturtintų gliukozaminu, cinku (skirtų sąnariams), jėgų suteikiančiais angliavandeniais.
  9. Heparino tepalas. Jis padės pavargusioms, skausmingoms ar net patinusioms kojoms, naudingas po sunkios ar aktyvios dienos, norint pasirūpinti, kad kitą dieną vėl jaustumėmės puikiai.
  10. Batonėliai praturtinti baltymais ir skaidulomis. Šį sveiką užkandį vertina vis daugiau aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių klientų, jis padeda išvengti alkio, pasirūpinti organizmui reikiamomis medžiagomis

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: