Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 46-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 38,5 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas registruotas Kėdainių rajone – 48,0 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę.

Per savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose sumažėjo 1 proc., buvo užregistruoti 7 gripo atvejai. Vaikai sudaro 26 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 46-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nėra.

46 sav. (lapkričio 9–15 d.) Jonavos rajone ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga 166 asmenys, gripo atvejų neregistruota. Sergamumas 10 tūkst. gyventojų per savaitę sudaro 40,6 atvejai.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra mažesnis. Pernai 46-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 53,2 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Buvo užregistruota 13 gripo atvejų. Vaikai sudarė 57 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Gripas – ūmi virusų sukelta kvėpavimo takų infekcija, pasireiškianti karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu.

Gripo sezono pradžia – tinkamiausias metas pasirūpinti savo sveikata ir išvengti galimų sunkių gripo komplikacijų. Skiepijamasis būtent tam gripo sezonui skirtomis vakcinomis yra pati veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė, todėl skiepytis nuo gripo rekomenduojama kasmet.

Specialistai primena, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokama gripo vakcina gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms: 65 m. ir vyresni asmenys; nėščiosios; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais (taip pat ir vaikai); sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai.

Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

 

 

NVSC Kauno departamento inf.

 

 

Taip pat skaitykite: